Az Európai Labdarúgó-szövetség átalakította a női utánpótlásválogatottak Eb-selejtezőjét, a Nemzetek Ligájához hasonlóan két értékcsoportot alakított ki. Románia a B-ben kapott helyet.
Az első kör egy négycsapatos miniturné volt, ahonnan a hat csoportnyertes és a legjobb csoportmásodik feljutott az A-ba.
Ezt tette a román válogatott a B Liga 4-es jelzésű kvartettjében, megnyerte mindhárom mérkőzését és feljutott az A Ligába (ezt régebb elitkörnek nevezték).
Következik majd a második kör, az A Liga csoportgyőztesei pedig kijutnak a 2022-es csehországi nyolccsapatos Európa-bajnokságra.
A frissen kinevezett Ion Marin szövetségi kapitány öt lányt hívott be a Székelyudvarhelyi Vasas Feminától: Szász-Bence Brigittát, Egyed Krisztát, Orbán Arankát, Tóth Györgyi és Mitri Ritát.
A Vasasé volt a második legnépesebb küldöttség, mivel a Kolozsvári U Olimpiától nem kevesebb mint tíz játékost hívtak be.
A Grúzia elleni 2–1-re megnyert nyitómérkőzésen Mitri kezdő volt, Orbán és Tóth csereként lépett pályára. Újabb győzelem következett, a Málta elleni 5–2-re végződött találkozón Mitri és Tóth csereként lépett pályára.
Az utolsó meccsen, kedden délután Izrael ellen a csoportelsőség és a feljutás volt a tét, a lányok pedig 1–0-ra nyertek (Tóth kezdőként játszott, míg Mitri és Orbán a kispadról szállt be a meccsbe), így teljesítették a célt, a következő kört már a legjobbak között kezdik meg. A magyar válogatott harmadik lett csoportjában, így bennmaradt az A Ligában.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!