Massimo Pedrazzini szövetségi kapitány három székelyföldi játékost hívott meg a horvátországi edzőtáborba: Trinfuj Boglárkát és Anabelle Nombotot az FK Csíkszeredától, illetve Márkus Grétát a Székelyudvarhelyi Vasas Feminától.
A romániai korosztályos válogatott két felkészülési mérkőzést játszott a horvátokkal Eszéken, az elsőt 1–0-ra, a másodikat pedig 3–0-ra nyerték a házigazdák.
A romániai keret
Kapusok: Alesia Ștefan (Bukaresti Rapid) és Ștefania Andrieș (Kolozsvári U).
Hátvédek: Denisa Cerghezan, Bianca Neciu (mindketten Kolozsvári U), Daria Popescu, Alexandra Mitră (mindketten Craiovai U), Trinfuj Boglárkás, Anabelle Nombot (mindketten FK Csíkszereda), Maria Neagu (Concordia Chiajna).
Középpályások: Iasmina Bochiș (Atletico Baleares, spanyol), Carla Rebrișorean (PSG, francia), Mara Ciortea, Tania Mayer (mindketten Kolozsvári U), Márkus Greta (Székelyudvarhelyi Vasas Femina), Ariana Bucșa, Tania Noje (mindketten Temesvári Poli), Sophie Cojanu (Sollar Soccer Club, Egyesült Államokbeli).
Csatárok: Jeaqueline Craiovan (Calgary Villains FC, kanadai), Jesssica Pîrțac (Bohemians FC, íroroszági) és Colibaba Corina (Besztercei Gloria).
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!