Albu László, az FK Csíkszereda vezetőedzője tudatában van ennek, de bízik a jó eredményben. „Teljes erőbedobással készülünk a vasárnapi összecsapásra, számunkra mindig a következő meccs a legfontosabb, és minden meccsen az a célunk, hogy győztesen hagyjuk el a pályát.
Visszatértek az elmúlt napokban a különböző korosztályos válogatottakba behívott játékosaink is: Tankó Réka az U19-es, míg Szőke Eszter és Balog Boglárka az U17-es romániai válogatottban szerepelt, és mindhárman ígéretes teljesítményt nyújtottak” – nyilatkozta Albu.
A Vasas Feminánál is gőzerővel készülnek a székelyudvarhelyi városi stadionban vasárnap délután 5 órakor kezdődő találkozóra. „A válogatottból visszajöttek a játékosaink, szerencsére egyikük sem sérült meg. A keretünk teljes, Csíkszeredához képest is fiatal csapatunk van, átlagéletkorban legalább 2 évnyi különbség van, de ennek ellenére a tapasztalat mellettünk szól. De nem szabad elfelejteni, hogy egy fiatal átlagéletkorú csapatnál hullámzó lehet a teljesítmény.
– mondta László Béla, a Vasas Femina elnöke.
Az FK Csíkszereda győzelemmel kezdte szereplését a női élvonalban, az első fordulóban 3–2-re verte a CSM Alexandriát. Sikerrel rajtolt a Vasas Femina is, a Bukaresti Fair Play otthonában 4–1-re nyert.
A Székelyudvarhelyi Vasas Femina–FK Csíkszereda mérkőzést az FRF.tv élőben közvetíti.
A 2. Ligában a Vasas Femina II. az FCSB vendégeként gól nélküli döntetlent játszott a nyitófordulóban. A lányok tegnap délután is pályára léptek, a 3. fordulóból előrehozott mérkőzésen a Chindia Târgoviște vendégeiként 7–1-re kikaptak. Vasárnap hazai pályán játszanak, a Nicu Gane Fălticeni-t 14–0-ra legyőző Konstancai Farult fogadják a műgyepes pályán.
Női labdarúgó 1. Liga, 2. forduló: Marosvásárhelyi SE–Temesvári Poli 0–3.
Vasárnap 11 órától Banat Girls–CSM Alexandria, Aradi Piros Security–Bukaresti Fair Play, Nagybányai Fotbal Feminin–Kolozsvári U, 17 órától Székelyudvarhelyi Vasas Femina–FK Csíkszereda, Bukaresti Carmen–Galaci Universitatea.
2. Liga, 3. forduló (előre hozott mérkőzés): Chindia Târgoviște–Vasas Femina II. 7–1 (0–0).
Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.
Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
Részben a magyarellenesség visszaszorítása érdekében alkalmaz oktató célzatú „önbüntetést” a Román Labdarúgó-szövetség.
Románia állami nyugdíjrendszere a gyors népességöregedés, a tömeges munkaerő-elvándorlás, az informális foglalkoztatás és a növekvő költségvetési nyomás miatt veszélybe került – kongatták meg a vészharangot friss elemzésükben a BBTE elemzői.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!