A U15-ösöknél az Elit Ligában, illetve a második vonalnak számító országos bajnokságban zajlik a pontvadászat.
Az Elit Liga 1. csoportjában szombaton délelőtt 11 órától FK Csíkszereda–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK mérkőzés lesz az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán. A csoportnak tagja még a Jászvásári Poli és a Gloria Buzău. A 3. csoportban, szombaton délután 5 órától Besztercei Gloria–Marosvásárhely VSK összecsapás lesz, annak a kvartettnek tagja még a Kolozsvári U és Brassói Kids Tâmpa.
Az U15-ös korosztályban a Székelyudvarhelyi Vasas Femina és a Kézdivásárhelyi SE az OB 1. csoportjába kapott besorolást. A nyitófordulóban, szombaton 17 a Vasas Femina a Bákói FC otthonában vendégszerepel, a KSE pedig a CSM Pașcani vendége lesz. A hatos tagja még Ceahlăul Piatra Neamț és az FC Botoșani.
Az U17-es korosztályban egyetlen bajnokság lesz, hat csoportban zajlanak majd a küzdelmek. Az 1. csoport nyitófordulójában a címvédő FK Csíkszereda a Viitorul Onești lányait fogadja az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán, míg a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a Románvásári Sárga Rókácskák vendége lesz, mindkét mérkőzés pénteken 17 órától kezdődik. A csoport tagja még a CNNG Fălticeni és az FC Botoșani. A Marosvásárhelyi LPS az 5. csoportba kapott besorolást, a pénteki nyitófordulóban idegenben, a Kolozsvári Viitorul otthonában lép majd pályára.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!