Az U Olimpia ahhoz, hogy megvédje bajnoki címét, le kellett győzze a Temesvári Polit – ez végül sikerült is, 1–0-ra nyertek. A második helyen, akárcsak tavaly, a Borgóprundi Heniu végzett, a dobogót pedig a temesvári lányok egészítették ki.
A Székelyudvarhelyi Vasas Femina az ötödik helyen végzett a felsőházban, a lányok utolsó meccsükön 8–2-re verték a sereghajtó Bukaresti Fair Playt.
A kolozsvári lányoknak ez volt a 12. bajnoki címe, zsinórban a tizenegyedik – tovább tart hegemóniájuk a női bajnokságban.
Az alsóházban a Marosvásárhelyi Ladies a 4., összesítésben a 10. helyen végzett.
A másodosztályból már korábban feljutott FK Csíkszereda szabadnapos volt az utolsó fordulóban, míg a Vasas fiókcsapata az 5. helyen végzett az 1-es szériában, vasárnap a Konstancai Selena elleni 2–2-vel zárta a bajnokságot.
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Ritkaságnak számító örömhír ismétlődött meg egy éven belül a csíkszeredai kórházban: pénteken nem sokkal 8 óra után hármas ikreknek adott életet egy csíkszentkirályi édesanya.
Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!