Nem történt meglepetés, Csíkban jutott tovább a Vasas Femina

Dobos László 2021. március 24., 18:26 utolsó módosítás: 2021. március 24., 21:02

Érvényesült a papírforma a női labdarúgó Román Kupa 3. fordulójának székelyföldi rangadóján. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina 4–0-ra győzött az FK Csíkszereda otthonában, és bejutott kupasorozat legjobb 16 csapata közé.

Nagy küzdelmet és kevésbé látványos focit hozott a székelyföldi kupameccs Fotó: Veres Nándor

Csontig hatoló hideg szélben rendezték meg szerdán délután az FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi Vasas Femina mérkőzést a női labdarúgó Román Kupában. A csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán lejátszott találkozó

végig nagy küzdelmet hozott, a csíkiak közel egy órán át álltak döntetlenre a sokkal tapasztaltabb ellenfelükkel szemben, majd következtek az udvarhelyi gólok.

Fotó: Veres Nándor

Az 56. percben Barabási Kinga eresztett el a 16-os környékéről egy bombalövést a felső léc alá (0–1), a 74. percben Benő Krisztina használta ki a csíki védelem rövidzárlatát és a közelről a kapuba gurította a labdát, a 78. percben pedig Tóth Györgyi talált be közelről egy szöglet után kialakult kavarodásból (0–3). A végeredményt Kiss Anna állította be a 85. percben, amikor a 17 méterről megítélt szabadrúgást mesterien helyezte a felső sarokba (0–4).

A játék kép alapján a vendég székelyudvarhelyi együttes továbbjutása megérdemelt, de voltak helyzetei a csíki gárdának is.

A hazaiaktól két játékost emelnénk ki: a 2005-ös születésű Tankó Réka kapust, illetve a rendszerint csatár poszton játszó, de most kényszermegoldásként középső védőként használt Bartalis Barbarát.

Női labdarúgó Román Kupa, 3. forduló:
FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 0–4 (0–0),
gólszerzők: Barabási Kinga (56.), Benő Krisztina (66.), Tóth Györgyi (78.) és Kiss Anna (85.).
Játékvezetők: Claudiu Ștef, Vlăduț Gaspar és Cristian Marius Cherteș (mindhárman Marosvásárhely).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Szentes Szabina, Péter Kinga, Boér Bíborka, Albu Erika, Nyéki Anna, Antal Anita, Gheorghiță Réka, Szász Ildikó, Demény Hajnalka, Bartalis Barbara. Cserék: Kristály Franciska (kapus), Péter Alexandra, Balogh Nikoletta, Kristó Laura, Abos Bianka, László Renáta, Császár Kincső. Vezetőedző: Albu László.
Vasas Femina: Sándor Barbara – Bíró Anna Judit, Kiss Anna, Geréd Erika, Dakó Katalin, Orbán Aranka, Barabási Kinga, Mitri Rita, Benő Krisztina, Simona Căldare. Cserék: Kajtár Linda Mária (kapus), Tóth Györgyi, Horváth Anita, Godra Anett, Sinka Petra. Vezetőedző: Vágó Attila.