A sorozat csoportkörébe a nyolc élvonalbeli együttes és a selejtezők során továbbjutó négy, az alsóbb osztályokból érkező alakulat jutott, köztük a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, amely a 4. fordulóban hosszabbításban győzött az FC Botoșani vendégeként.
Női labdarúgó Román Kupa, 4. forduló (a legjobb 12 közé jutásért): FC Botoșani–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 3–5 (hosszabbítás után), Bukaresti Rapid–Liceenii Topolog 3–2, Craiovai U–FC Argeș Pitești 5–1 és Nagyváradi United Athletic Bihor SK–Szamosújvári Atletic Olimpic 2–1.
A következő körben három négycsapatos csoport alakítottak ki, amelynek végén az A csoportból az első kettő, a B és C jelű csoportokból pedig az első helyezettek jutnak az elődöntőbe.
A csoport: Kolozsvári U, Temesvári Poli, FK Csíkszereda és Banat Girls.
B csoport: CSM Alexandria, Marosvásárhelyi SE, Konstancai Farul és Besztercei Gloria.
C csoport: Székelyudvarhelyi Vasas Femina, Bukaresti Rapid, Craiovai U és Nagyváradi United Athletic Bihor SK.
A mérkőzéseket 2024. tavaszán rendezik, a program később készül el.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!