Az U17-esek számára kiírt labdarúgó-bajnokságban 20 csapat vesz részt – négy csoportba sorolva. A székelyföldi együttes a 3. csoportban szerepel, ahol a legnagyobb vetélytársa a Kolozsvári U, amelyet eddig háromszor győzött le: idegenben kétszer egy-egy góllal, hazai pályán pedig kettővel. A negyedik FK–U találkozót Csíkszeredában rendezik május 10-én, az FK előnye viszont behozhatatlan.
A 14. fordulóból elhalasztott Kolozsvári U Olimpia–FK Csíkszereda találkozót pótoltak hétfőn délután a Clujana stadionban. A 3–2-es csíki sikerrel zárult mérkőzést követően Berkeczi Emőke vezetőedző értékelt a csíki klub honlapjának. „Nagyon örülök és büszke vagyok, hiszen kétszer is hátrányból egyenlítettünk, majd felülkerekedtünk az ellenfélen. Nagyon látszik a lányokon az odaadás, de még van javítanivaló a játékban. Dolgoznunk kell tovább keményen, hisz jövő pénteken hozzánk látogat Kolozsvár, amely újra nehéz mérkőzés lesz. Ezeken a találkozókon tanulunk, és jönnek ki a hibák, nem a könnyű meccseken” – nyilatkozta Berkeczi Emőke.
Női labdarúgás, U17-es bajnokság, alapszakasz, 2. csoport, 14. forduló:
Kolozsvári U Olimpia–FK Csíkszereda 2–3,
a vendégcsapat gólszerzői Szőke Eszter, Fülöp Boglárka és Eros Teodóra voltak.
FK Csíkszereda: Balog Boglárka – Kádár Noémi, Denisa Pintea-Scurtu, Nagy Boglárka (Andrea Sandu, 58.), Szőke Eszter (Benedek Kincső, 41.), Lőrincz Kitti, Annabelle Nombot, Eros Teodóra, Részeg Beáta (Daradics Boglárka, 77.), Fülöp Boglárka és Tănase Dorina. Vezetőedző: Berkeczi Emőke.
A Szatmárnémeti Olimpia–Székelyudvarhelyi Vasas Femina találkozót (14. forduló) május 19-ére halasztották, a Nagykárolyi Daliana SK csapata pedig szabadnapos volt. Az FK Csíkszereda–Nagykárolyi Daliana SK (13. forduló) mérkőzést május 7-ére halasztották.
U17-es női bajnokság, 2. csoport
1. FK Csíkszereda 12 12 0 0 124–6 36
2. Kolozsvári U Olimpia 13 10 0 3 155–8 30
3. Nagykárolyi Daliana 13 6 0 7 63–83 18
4. Székelyudvarhelyi Vasas Femina 13 3 1 9 30–88 10
5. Szatmárnémeti Olimpia 13 0 1 12 4–191 1
A csíki lányok pénteken a Nagykárolyi Daliana vendégei lesznek, a mérkőzést a Szatmár megyei Piskolton rendezik. A Vasas Femina a Kolozsvári U vendége lesz, míg Szatmárnémeti szabadnapos lesz.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!