Magyarország két góllal, 4–2-re legyőzte Romániát, és ezzel harmadik lett a csoportban, benn maradt az A divízióban, Románia válogatottja pedig kiesett. A Portugáliába kiutazott romániai keretben helyet kapott az FK Csíkszereda kapusa, Tankó Réka, illetve a Székelyudvarhelyi Vasas Femina három mezőnyjátékosa, Tóth Györgyi, Orbán Aranka és Horváth Anita. Massimo Pedrazzini, a romániai szövetségi kapitány a magyarok ellen mind a négyüknek játéklehetőséget adott.
A zárónap másik mérkőzésén: Portugália–Franciaország 1–2 (1–1). Korábbi eredmények: Portugália–Magyarország 4–0, Franciaország–Románia 6–0, Franciaország–Magyarország 2–0 és Portugália–Románia 5–0.
A csoport végeredménye: 1. Franciaország 9 pont (10–1), 2. Portugália 6 pont (10–2), 3. Magyarország 3 pont (4–8), 4. Románia 0 pont (2–15).
A hét selejtezőcsoport győztese és házigazda Belgium kijutott a július 18–30. között zajló korosztályos Európa-bajnokságra. A csoportok utolsó helyezettjei – így Románia is – kiestek a B divízióba.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Tiltással nem megy, ezért szabályozással és jó példával kell óvnunk gyermekeinket a digitális világ csapdáitól. Erről szólt az előadás, amelyet Mircea Miclea pszichológus, akadémikus, volt tanügyminiszter tartott a tordaszentlászlói református templomban.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!