Magyarország két góllal, 4–2-re legyőzte Romániát, és ezzel harmadik lett a csoportban, benn maradt az A divízióban, Románia válogatottja pedig kiesett. A Portugáliába kiutazott romániai keretben helyet kapott az FK Csíkszereda kapusa, Tankó Réka, illetve a Székelyudvarhelyi Vasas Femina három mezőnyjátékosa, Tóth Györgyi, Orbán Aranka és Horváth Anita. Massimo Pedrazzini, a romániai szövetségi kapitány a magyarok ellen mind a négyüknek játéklehetőséget adott.
A zárónap másik mérkőzésén: Portugália–Franciaország 1–2 (1–1). Korábbi eredmények: Portugália–Magyarország 4–0, Franciaország–Románia 6–0, Franciaország–Magyarország 2–0 és Portugália–Románia 5–0.
A csoport végeredménye: 1. Franciaország 9 pont (10–1), 2. Portugália 6 pont (10–2), 3. Magyarország 3 pont (4–8), 4. Románia 0 pont (2–15).
A hét selejtezőcsoport győztese és házigazda Belgium kijutott a július 18–30. között zajló korosztályos Európa-bajnokságra. A csoportok utolsó helyezettjei – így Románia is – kiestek a B divízióba.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
… két szatmári község bemutat a totojázó kormánynak és belevág az adminisztratív reformba… és a román belügy meg a hadsereg olyan vicces a szerelmesek napján, hogy az ember elbőgi magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!