Magyar–román csata volt a női U19-es labdarúgó Eb-selejtezőn

Dobos László 2023. április 11., 21:01

Hat gól született kedden este Portugáliában, a női U19-es labdarúgó Európa-bajnoki selejtező A3 jelű csoportjában megrendezett Magyarország–Románia összecsapáson. A magyar csapat harmadik lett, Románia pedig negyedik.

Nem sikerült pontot szerezniük a lányoknak, kiestek a B divízióba Fotó: frf.ro

Magyarország két góllal, 4–2-re legyőzte Romániát, és ezzel harmadik lett a csoportban, benn maradt az A divízióban, Románia válogatottja pedig kiesett. A Portugáliába kiutazott romániai keretben helyet kapott az FK Csíkszereda kapusa, Tankó Réka, illetve a Székelyudvarhelyi Vasas Femina három mezőnyjátékosa, Tóth Györgyi, Orbán Aranka és Horváth Anita. Massimo Pedrazzini, a romániai szövetségi kapitány a magyarok ellen mind a négyüknek játéklehetőséget adott.

U19-es női labdarúgó Eb-selejtező, A3 jelű csoport, 3. forduló:
Románia–Magyarország 2–4 (1–2),
gólszerzők Teodora Pînzariu (11.) és Tóth Györgyi (79.), illetve Siber Glória (13., 17. és 55., az elsőt büntetőből), Sipőcz Virág (47.).
Románia: Tankó – Varó (Tóth, 41.), Bratu, Botojel, Pînzariu, Roșu, Orbán, Bede (Croitoru, 33., majd Preda, 67.), Jivan, Horváth (Oneț, 67.), Istrate. Szövetségi kapitány: Massimo Pedrazzini.
Magyarország: Pongrácz – Németh, Kovács, Sajti, Szíjártó (László, 46.), Mészáros (Bokor, 46.), Savanya (Sain, 62.), Nagy (Molnár, 62.), Tuza, Sipőcz (Szűcs, 82.), Siber. Szövetségi kapitány: Turtóczki Sándor.

A zárónap másik mérkőzésén: Portugália–Franciaország 1–2 (1–1). Korábbi eredmények: Portugália–Magyarország 4–0, Franciaország–Románia 6–0, Franciaország–Magyarország 2–0 és Portugália–Románia 5–0.

A csoport végeredménye: 1. Franciaország 9 pont (10–1), 2. Portugália 6 pont (10–2), 3. Magyarország 3 pont (4–8), 4. Románia 0 pont (2–15).

A hét selejtezőcsoport győztese és házigazda Belgium kijutott a július 18–30. között zajló korosztályos Európa-bajnokságra. A csoportok utolsó helyezettjei – így Románia is – kiestek a B divízióba.