Három székely csapat lesz a női labdarúgó Román Kupa csoportkörében

Dobos László 2023. december 03., 12:47

Győzelemmel zárta az esztendőt a Székelyudvarhelyi Vasas Femina csapata. A női labdarúgó Román Kupa 4. fordulójában idegenben győzni tudott az FC Botoșani otthonában, és bejutott a kupasorozat csoportkörébe.

A Botoșani-tól 24 km-re fekvő Buceceán rendezték a székelyudvarhelyiek kupameccsét Fotó: FC Botoșani

December 13-ára tervezte a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) a női labdarúgó Román Kupa 4. fordulójának mérkőzéseit, de a négy találkozó közül egyet – közös megegyezéssel – már korábban lejátszottak, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina hosszabbítás után nyert az FC Botoșani otthonában, és

bejutott a csoportkörbe, a legjobb 12 közé, ahol további két székelyföldi együttes, az élvonalban szereplő FK Csíkszereda és Marosvásárhelyi SE is sorsolásra, ellenfelekre vár.

A Vasas Femina tartalékosan utazott a moldvai kupameccsre, ahol a gól nélküli első félidőt követően a 3–1-re vezetett, de a házigazdák a rendes játékidő végéig egyenlítettek (3–3), a 2x15 perces hosszabbításban azonban a székelyföldi lányok kétszer is eredményesek voltak, így továbbjutottak.

Női labdarúgó Román Kupa, 4. forduló (a legjobb 12 közé jutásért):
FC Botoșani–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 3–5 (0–0, 3–3, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Anastasia Lionte 2 és Melisa Siminiceanu, illetve Boros Anita és László Edina 2–2, Aura Zănoagă.

A női labdarúgó Román Kupa 4. fordulójának (december 13.) további programja: Bukaresti Rapid–Liceenii Topolog, Craiovai U–FC Argeș Pitești és Nagyváradi CS United Bihor–Szamosújváros Atletic Olimpic.