December 13-ára tervezte a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) a női labdarúgó Román Kupa 4. fordulójának mérkőzéseit, de a négy találkozó közül egyet – közös megegyezéssel – már korábban lejátszottak, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina hosszabbítás után nyert az FC Botoșani otthonában, és
bejutott a csoportkörbe, a legjobb 12 közé, ahol további két székelyföldi együttes, az élvonalban szereplő FK Csíkszereda és Marosvásárhelyi SE is sorsolásra, ellenfelekre vár.
A Vasas Femina tartalékosan utazott a moldvai kupameccsre, ahol a gól nélküli első félidőt követően a 3–1-re vezetett, de a házigazdák a rendes játékidő végéig egyenlítettek (3–3), a 2x15 perces hosszabbításban azonban a székelyföldi lányok kétszer is eredményesek voltak, így továbbjutottak.
A női labdarúgó Román Kupa 4. fordulójának (december 13.) további programja: Bukaresti Rapid–Liceenii Topolog, Craiovai U–FC Argeș Pitești és Nagyváradi CS United Bihor–Szamosújváros Atletic Olimpic.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
A Sepsi OSK szűkebb költségvetésből gazdálkodva, formálódó kerettel vág neki a küszöbön álló szezonnak, amelynek nyitányán rögtön a Rapid otthonában kell helytállnia. Hadnagy Attilát, a csapat sportigazgatóját kérdeztük.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Alapjaiban megrázta a romániai szociális ellátórendszert a Bihar megyében engedélyek nélkül működtetett menhelyek körüli, a szervezett bűnözés elleni ügyészség eljárása nyomán kirobbant botrány. A Krónika helyszíni riportja.
Hulladékot illegálisan lerakó kamionost csípett fülön a környezetvédelmi miniszter Kolozs megyében. Havi 5000 ezer lejt és egyéb juttatásokat kapnak jövőtől a bányászjárás áldozatai.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!