Győzelemmel kezdték az U17-es bajnokságot a csíki és az udvarhelyi lányok is

Dobos László 2024. szeptember 15., 11:26 utolsó módosítás: 2024. szeptember 15., 14:28

A címvédő FK Csíkszereda hazai pályán, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina pedig idegenben sikerrel kezdte az U17-es korosztályú női labdarúgó-bajnokságot.

Lőrincz Kitti vezeti a csíki támadást. Az első félidőben öt gólt szereztek az FK-lányiok Fotó: FK Csíkszereda

Az FK Csíkszereda már az első félidőben eldöntötte a Viitorul Onești elleni összecsapást, hiszen Berkeczi Emőke tanítványai a szünetig négygólos előnyre tettek szert.

„Örülök, hogy győzelemmel kezdtük a szezont, ez egy nagy lökést jelent a csapat számára. Habár a gólkülönbség aránylag nagy, mégsem volt olyan egyszerű mérkőzés. Ennek örülök is, mivel úgy tűnik, színvonalasabb lesz az idei szezon. Gratulálok a lányoknak a hozzáállásukhoz és annak is nagyon örülök, hogy a legfiatalabb játékosunk nem hogy játékban érvényesítette magát, hanem góllal meg is hálálta a bizalmat" – nyilatkozta Berkeczi Emőke, a csíkiak vezetőedzője.

Trinfuj Boglárka volt az FK első gólszerzője •  Fotó: FK Csíkszereda
Trinfuj Boglárka volt az FK első gólszerzője Fotó: FK Csíkszereda

Női labdarúgás, U17-es korosztály, 1. csoport, 1. forduló:

FK Csíkszereda–Viitorul Onești 6–2 (5–1),
gólszerzők Trinfuj Boglárka (6.), Nombot Annabelle (17., 31. és 34.), Tănase Dorina (27.), Tóth Kincső (73.), illetve Alexandra Bortoș (30.), Mara Moisa (75.).
Vezették: Polgár Nándor (Gyergyószentmiklós), Incze Dávid (Székelyudvarhely) és Venczel Botond (Székelykeresztúr).
FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Andrea Sandu, Pintea-Scurtu Annamária, Trinfuj Boglárka, Kádár Noémi, Lőrincz Kitti, Tănase Dorina, Nombot Annabelle (Tóth Kincső, 41.), Eros Teodóra, Benedek Kincső (Cseke Melánia, 41.), Páll Vanda (Juhász Anett, 61.). Vezetőedző: Berkeczi Emőke.

Tănase Dorina is feliratkozott a gólszerzők listájára •  Fotó: FK Csíkszereda
Tănase Dorina is feliratkozott a gólszerzők listájára Fotó: FK Csíkszereda

A csoport másik mérkőzésén: Vulpițele Galbene Roman–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 1–3 (0–1). A CNNG Fălticeni–FC Botoșani találkozót október 25-ére halasztották.

A következő forduló (szeptember 20.) programja: Csíkszereda–Roman, Onești–Botoșani és Székelyudvarhely–Fălticeni.