Összesen 16 csapat vesz részt az U15-ös korosztály számára kiírt női labdarúgó Elit Liga küzdelmein. Négy négyes csoportban harcolnak a lányok a továbbjutást jelentő csoportgyőzelemért. A két székelyföldi együttes, az FK Csíkszereda és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az 1. csoportban szerepel, ahol Csíkszereda–Botoșani párharc zajlik az első helyért.
Hétvégén a Botoșani gárdája 5–1-re győzött Sepsiszentgyörgyön, a csíkiak pedig 6–0-ra hazai pályán. Érdekesség, hogy a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán lejátszott FK Csíkszereda–Estera Țifești találkozót az FC Botoșani edzője és több játékosa is megnézte.
A 6–0-ra megnyert mérkőzés után az FK Csíkszereda vezetőedzője, Portik Helga értékelt a klub honlapjának: „A mérkőzést kicsit görcsösen kezdtük. A kapura lövéseink nem voltak eléggé meghelyezve, kapufákat is lőttünk. Aztán fokozatosan kezdett beindulni a csapat és lőttünk egy gólt.
A lányok nagyon akartak nyerni és el is hitték, hogy képesek rá. Nagyon örülök a győzelemnek! Edzünk keményen és készülünk a következő mérkőzésünkre”.
Az 1. csoport állása
1. FK Csíkszereda 23 pont
2. FC Botoşani 20 pont
3. Sepsi OSK 9 pont
4. Estera Țifești 6 pont
A következő forduló (május 20.) programja: FK Csíkszereda–Sepsi OSK és Estera Țifești–FC Botoșani.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Ismét benyújthatják a külhoni magyar oktatási intézményekbe járó diákok szülei a Szülőföldön magyarul program támogatási kérelmét. A 2025/2026-os tanévre diákonként bruttó 100 ezer forint jár, a jelentkezéseket elektronikus úton várják.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!