Derekasan küzdöttek az udvarhelyi lányok a címvédő otthonában

Zátyi Tibor 2022. november 27., 15:32

A női labdarúgó 1. Liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában a címvédő Kolozsvári U vendége volt a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, a több hiányzóval felálló lányok 8–2-es vereséget szenvedtek.

Több alapembere hiányzott az udvarhelyieknek, de így is helyt álltak Kolozsváron és két gólt rúgtak a címvédőnek Fotó: Beliczay László

A címvédő Kolozsvár az első félidő végén szerzett gólokkal 3–0-ra vezetett a szünetben. Térfélcserét követően kiszakadt a gólzsák, a Vasastól Godra Anett és Molnár Andrea is eredményes volt a 8–2-vel véget ért mérkőzésen.

„A védelemben és a támadósorban is hiányoztak alapemberek, így a védekezésre volt fektetve a hangsúly, próbáltunk gyors kontrákra építeni.

A lányok jól állták a sarat, derekasan küzdöttek, mindent kiadtak magukból, a 40. percben lett 2–0 Kolozsvárnak.

A második félidőben három-négy elkerülhető gólt kaptunk. Pozitívum viszont, hogy sikerült két gyönyörű gólt lőnünk, egyet rögzített helyzetből, a másikat pedig távoli lövésből, ez biztató a tavaszra nézve is. Fél szemmel figyeljük, mi lesz a CSM Alexandria–Bukaresti Carmen meccsel, október végén kellett volna megrendezzék, ám hiányzott a mentő. A szövetség reményeink szerint kedden hoz végleges döntést az ügyben – ettől a meccstől függ, hogy ki jut be a felsőházba. Van még egy meccsünk Temesvárral, december 4-én fogadjuk az éllovast” – összegzett László Béla, a Vasas Femina elnöke.

Sólyom Henriettát, Aura Zănoagăt és Godra Anettet behívták az U17-es válogatottba, míg Márkus Grétát és Antal Bíró Barbarát az U15-be – tudtuk meg.