A magyar és a román női válogatott is hazai pályán kapott ki

Dobos László 2023. szeptember 27., 10:46

Románia női labdarúgó-válogatottja Finnországtól, a magyar nemzeti együttes pedig Írországtól szenvedett vereséget kedden este a Nemzetek Ligája B divíziójának második fordulójában.

Cristina Carp (20-as mezzel), a Young Boys játékosa nem bírt a finnekkel. Fotó: Román Labdarúgó-szövetség (FRF)

Bukarestben, az Arcul de Triumf stadionban fogadta Románia Finnország csapatát, a vendégek büntetőből szerezték a mérkőzés egyetlen találatát. A romániai csapatban a margittai Gődér Brigitta (Ferencváros), valamint a Székelyudvarhelyi Vasas Femina korábbi játékosa, Geréd Erika (Diósgyőri VTK) kezdő volt, az udvarhelyieknél szintén megfordult Ana Maria Vlădulescu (Haladás-Viktoria FC) pedig a második félidőben csereként lépett pályára. Az FK Csíkszereda játékosa, Herczeg Andrea ezúttal nem kapott játéklehetőséget.

Női Nemzetek Ligája, B divízió, 2-es csoport:
Románia–Finnország 0–1 (0–1),
gólszerző Eveliina Summanen (17. perc, büntetőből).
Románia: Camelia Ceasar – Giorgiana Vasile, Antonia Bratu, Gőder Brigitta, Geréd Erika, Teodora Meluţă (Laura Rus, 78.), Ştefania Vătafu, Ioana Bortan (Mara Bâtea, 90.+3), Olga Iordăchiuşi, Genoveva Roşie (Ana Vlădulescu, 46.), Cristina Carp (Carmen Marcu, 62.). Szövetségi kapitány: Cristian Dulca.

A csoport korábbi eredményei: Finnország–Szlovákia 4–0, Horvátország–Románia 2–1 és Szlovákia–Horvátország 4–0. Október végén a romániai válogatott Szlovákiával játszik páros mérkőzést, 27-én Bukarestben, 31-én pedig Szencben (Senec).

Simán nyert Budapesten az ír csapat

A magyar női labdarúgó-válogatott kedden késő este hazai pályán a papírformának megfelelően 4–0-ra kikapott a nyáron világbajnoki résztvevő ír együttestől a Nemzetek Ligája B divíziójában. A Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendezett találkozón a Margret Kratz vezette magyar csapat a 18. percben került hátrányba, majd a 42. percben a vendégek legjobbja, Katie McCabe 30 méterről lőtt bombagóljával már kettő volt a különbség.

Az ír Katie McCabe (b) és Kovács Laura a Magyarország–Írország mérkőzésen az Új Hidegkuti Nándor Stadionban Fotó: MTI/Illyés Tibor

A fordulás után az írek megszerezték harmadik találatukat is Kyra Carusa révén, majd a 69. percben Denise O'Sullivan egy gyönyörű támadás végén állította be a végeredményt.

Női Nemzetek Ligája, B divízió, 1-es csoport:
Magyarország–Írország 0–4 (0–2),
gólszerző: Hayes (18.), McCabe (42.), Carusa ( 49.) és O'Sullivan (70.).
Magyarország: Szőcs – Kovács L., Papp L., Turányi, Németh H. (Pápai E., a szünetben), Palkovics (Vida, a szünetben), Zeller, Süle D. (Vachter, a szünetben), Fenyvesi (Savanya, 72.), Szabó V., Kaján (Nagy V., 90+1.). Szövetségi kapitány: Margret Kratz.

A magyar válogatott kezdő játékosai a Magyarország–Írország mérkőzés kezdete előtt az Új Hidegkuti Nándor Stadionban Fotó: MTI/Illyés Tibor

A csoport korábbi eredményei: Írország-Észak–Írország 3–0, Albánia–Magyarország 1–1 és Észak-Írország–Albánia 1–0. A magyar válogatottra október végén az Észak-Írország elleni meccsek várnak, október 27-én Győrben, 31-én pedig idegenben.

A csoport első helyezettje feljut az A divízióba, az utolsó pedig kiesik a C-be.