Vágó Attila az őszi idényt követően elköszönt a Székelyudvarhelyi Vasas Feminától, de a tervek szerint távolról még segíti a székelyföldi együttes szakmai munkáját. Egészen jó szezont futott a megfiatalított csapattal az edző, a negyedik helyen zárták az alapszakasz.
Vágó Fannyt szeptember közepén, Dörnyei Balázs menesztése után léptették elő az FTC női labdarúgócsapatának játékos-edzőjévé. A magyar válogatott támadó munkáját eddig Csernik Kornél segítette másodedzőként, vele azonban a télen közös megegyezéssel szerződést bontott a klub, s a helyét Vágó Fanny édesapja, a korábban több férfiegyüttesnél (a Székelyudvarhelyi FC-nél és az FK Csíkszeredánál), valamint a magyar női válogatott szövetségi edzőjeként hat és fél éven át – 2007 és 2013 között – dolgozó Vágó Attila vette át.
„Fanny két héttel azután keresett meg, hogy megbízták a játékos-edzői feladatokkal. Senki máshoz nem jöttem volna asszisztensedzőnek, a lányom kérése volt ez. Megtiszteltetés, hogy a Fradihoz kerültem. A tudásommal, a rutinommal és a tapasztalatommal azon leszek, hogy a kislányom és a Ferencváros nemzetközi szinten is sikeresebb legyen. Örömmel jöttem” – nyilatkozta a 62 esztendős szakember a FradiMédiának.
Ami a Vasas Feminát illeti, egyelőre még nem jelentették be, ki veszi át a megüresedett edzői posztot.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!