A Román Labdarúgó-szövetség az idei szezontól kötelezte az élvonalbeli klubokat, hogy indítsanak egy U15-ös női együttest, illetve a következő bajnokságtól kezdődően már a női harmadosztályába is be kell nevezniük.
A Sepsi OSK-nál már az első évben meglépték: a frissen létrehozott női csapatukkal egyből beneveztek a harmadosztályba. „Mi már tettünk egy lépést előre, bedobtuk a lányokat a mély vízbe, hogy minél több tapasztalatot szerezzenek” – nyilatkozta Györgykovács Kriszta, a Sepsi OSK női csapatának edzője.
A 3. ligás női futballcsapatban a legkisebb kislány 13 éves, míg a rangidős 26-ot töltött, így széles a korskála a keretben. A felnőttcsapat sepsiszentgyörgyi játékosait kézdivásárhelyi lányok egészítik ki, akikkel a heti öt edzésből két alkalommal közösen gyakorolnak.
A csapatot erősíti Fülöp Boglárka, aki ifjúsági román labdarúgó-válogatott.
A 13 éves lány közel hét éve szeretett bele a fociba, kezdetben csak fiúkkal edzett. Elmondása szerint ennek a sportnak él, imádja a csapatközösséget, ahol játszik, nagy álma, hogy felnőttként is focista lehessen.
Az OSK női csapata jelenleg a 3. Liga 1-es csoportjának harmadik helyén áll, csak a csoportelső jut fel a másodosztályba. A lányokra még négy mérkőzés vár, vasárnap a nagy rivális FC Voluntari-t Fülöp Boglárka góljával 1–0-ra verték.
Bár a feljutással kapcsolatosan még szkeptikusak, ám ha mégis összejönne, bevállalnák a 2. ligás szereplést is, hiszen a klub vezetősége teljes mértékben támogatja őket.
„Sajnos a csoportunk első két helyezettje pontokban elhúzott tőlünk. Sok esélyt nem látunk, ahhoz, hogy továbbjussunk, de reménykedünk.
– vallotta Györgykovács Kriszta.
Az edző szerint hazánkban a női foci még gyerekcipőben jár, van ahová fejlődjenek, de a csapat eddigi sikereivel teljesen elégedett. „Ez az első szezonunk, egyben országos bajnokságunk. Úgy gondolom, hogy keményen edzünk, próbáljuk kihozni magunkból a maximumot, illetve a csoportunkban elfoglalt harmadik helyünkre is büszkék vagyunk” – mondta az OSK edzőnője.
A Györgykovács Kriszta és Bedőházi Géza által irányított – U10-es, U15-ös és a 3. ligás felnőtt – női együttesekbe a továbbiakban is szívesen várják kortól függetlenül a focizni vágyó lányokat, hiszen céljuk, hogy a közeljövőben minél több korosztályos csapatot tudjanak elindítani.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!