Hirdetés

Női Eb-selejtező: a házigazdával egy csoportba kerültek a magyarok, örülhetnek a románok

Megcélozhatja a csoportelsőséget a román női labdarúgó-válogatott
Fotó: Facebook/Nationala Romaniei de Fotbal Feminin

Kedden délután sorsoltak, elkészültek a csoportok a női labdarúgó Eb selejtezőjéhez, összesen 51 válogatott csap össze a kontinensviadalon való részvételért. A magyar nemzeti csapat a B divízióban szerepel, míg a románok a C-ben.

A 16 csapatos Európa-bajnokságot 2025. június-júliusban rendezik meg Svájcban. A mérkőzéseknek Bázel, Bern, Genf, Zürich, Sankt Gallen, Sion, Luzern és Thun ad otthont.

Az ehhez vezető úthoz kisorsolták a csoportokat, Magyarország a B liga 1-es csoportjába került, akárcsak a házigazda Svájc, Törökország és Azerbajdzsán. Ami a románokat illeti, ők a C divízióban küzdhetnek majd, ahol a 4-es kvartettben Bulgária, Kazahsztán és Örményország került melléjük.

Hirdetés

A mérkőzéseket áprilistól júliusig rendezik majd, mindegyik válogatott játszik az összes csoporttárssal, hazai pályán és idegenben egyaránt.

Az UEFA beszámolója szerint a kontinensviadalra az A liga négy csoportjából az első két helyezett automatikusan kijut, a további hét helyről pedig az év végén rájátszás dönt majd: az első körben az egyik ágon az A liga harmadik és negyedik helyezettjei játszanak a C liga öt csoportgyőztesével és a három legjobb másodikkal. A másik ágon a B liga négy csoportgyőztese és két legjobb másodikja játszik keresztbe ugyanezen liga két „rosszabb” másodikjával és négy harmadikjával.

Az egyik ágról nyolc, a másikról így hat csapat kerül a be a második körbe, ahol viszont már az Európa-bajnoki selejtezők összesített rangsora alapján készítik el a kiemelést, párokba sorsolják az együtteseket, és a hét párharc győztese jut ki a kontinensviadalra.

A magyarokkal azonos csoportban szereplő svájciak csak a csoportküzdelmek során lesznek érintettek, amennyiben az első három hely valamelyikén végeznek, akkor a B liga legjobb mérlegű negyedik helyezett csapata veszi át a helyüket a rájátszásban.

A 2025-ös női labdarúgó Eb-selejtező csoportbeosztása:
A divízió:
1-es csoport: Hollandia, Olaszország, Norvégia, Finnország.
2-es csoport: Spanyolország, Dánia, Belgium, Csehország.
3-as csoport: Franciaország, Anglia (címvédő), Svédország, Írország.
4-es csoport: Németország, Ausztria, Izland, Lengyelországcsoport.

B divízió:
1-es csoport: Svájc (rendező), Magyarország, Törökország, Azerbajdzsán.
2-es csoport: Skócia, Szerbia, Szlovákia, Izrael.
3-as csoport: Portugália, Bosznia-Hercegovina, Észak-Írország, Málta.
4-es csoport: Wales, Horvátország, Ukrajna, Koszovó.

C divízió:
1-es csoport: Fehéroroszország, Litvánia, Ciprus, Grúzia.
2-es csoport: Szlovénia, Lettország, Észak-Macedónia, Moldova.
3-as csoport: Görögország, Montenegró, Andorra, Feröer-szigetek.
4-es csoport: Románia, Bulgária, Kazahsztán, Örményország.
5-ös csoport: Albánia, Észtország, Luxemburg.
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Emelt fővel távozik az FK Csíkszereda éléről Ilyés Róbert

Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.

Székelyhon

Tragikus baleset Csíkszereda közelében: 17 éves fiú vesztette életét

Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.

`
Krónika

Nyomor vagy jólét? – Erdélyből nézve másképp fest Magyarország

,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.

Krónika

Erdélyi repülőtér kapott engedélyt óriási „légikirálynők” fogadására

Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Tovább tart az FK Csíkszereda női futballcsapatának gólínsége

Számos helyzetet kialakított és többször eltalálta a kapufát az FK Csíkszereda a Kolozsvári U Olimpia ellen, mégis gól nélküli döntetlennel zárult a női Szuperliga felsőházi rájátszásának vasárnap délutáni mérkőzése.

Kétgólos hátrányban az FK Csíkszereda a női U19-es bajnokság elődöntőjében

Vereséggel kezdte a női labdarúgó Ifjúsági Liga (U19) elődöntőjét az FK Csíkszereda. Berkeczi Emőke tanítványai 2–0-ra kaptak ki a Kolozsvári U Olimpia otthonában rendezett első mérkőzésen.

Végig támadtak a csíki női focisok, mégis a Kolozsvári U került előnybe

Végigtámadta a kupaelődöntő első mérkőzését az FK Csíkszereda női csapata, mégis 1–0-s vereséget szenvedett a Kolozsvári U Olimpia ellen. A csíkiak büntetőt is hibáztak a hajrában.

Kiütötte az FK Csíkszeredát, újra bajnok a Konstancai Farul

Négygólos hazai vereséget szenvedett szombaton délután hazai pályán az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul fölényesen győzött, és sorozatban harmadszor szerezte meg a bajnoki címet.

Elődöntőbe jutott az FK Csíkszereda női ificsapata

Utolsó fordulójához érkezett a női labdarúgó Ifjúsági Liga rájátszása. Az U19-es korosztály számára kiírt sorozatban az FK Csíkszereda bejutott Románia legjobb négy csapata közé, ahol az elődöntőben a Kolozsvári U Olimpia lesz az ellenfele.

A ráadásban kapott góllal maradt alul az FK Csíkszereda női csapata Temesváron

Nem játszott alárendelt szerepet Temesváron az FK Csíkszereda csapata a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában. Az első félidőben kialakult egygólos hátrányból még felálltak, a hazaiak azonban a ráadásban belőtték a győztes találatot.

Csoportelsőként, hibátlan mérleggel elődöntős az FK Csíkszereda a női Román Kupában

Az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata hibátlan teljesítménnyel zárta a Román Kupa csoportkörét, a harmadik fordulóban idegenben is győzni tudott, így maximális pontszámmal, elsőként jutott az elődöntőbe. A következő ellenfél a Kolozsvári U Olimpia lesz.

A ráadásban nyert Kolozsváron az FK Csíkszereda női csapata

Sokáig gól nélküli, kiegyenlített mérkőzésen a ráadás hozta meg a döntést: az FK Csíkszereda idegenben győzte le a Kolozsvári U Olimpiát, és megerősítette második helyét a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rangsorában.

Megnyerte az elmaradt bajnokiját, növelte előnyét a címvédő a csíkiak előtt

Két korábbról elnapolt találkozóval folytatódott hétközben a román élvonalbeli női labdarúgó-bajnokság. A rájátszás felénél tartanak a csapatok, az éllovas Konstancai Farul előnye hat pont az FK Csíkszeredával szemben.

Nagy esély előtt az FK Csíkszereda: nemzetközi kupaszereplésért harcolhatnak

Románia előrelépett az UEFA rangsorában, így már két csapat indulhat a női európai labdarúgókupákban. Ez hatalmas esély az FK Csíkszereda számára, amely jelenleg a második helyen áll a Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!