A 2015-ben alapított nagyszebeni klub egymás után vette az akadályokat, megnyerte a Szeben megyei bajnokságot, majd a 3. ligás csoportját, és a 2017–18-as szezonban feljutott az élvonalba (abban a szezonban Román Kupa-döntőt játszott az Universitatea Craiova ellen), ahol három szezont töltött.
Az FC Hermannstadt edzője a korábbi kiváló középpályás, Marius Măldărășanu, aki a másodosztályba való kiesés után vette át a csapat irányítását. A 2. Ligában mindössze rosszabb gólkülönbségük miatt szorulnak a második helyre a Bukaresti Steaua mögött, négy győzelmet (FC Buzău 2–1, Konstancai Unirea 0–2, Jászvásári Poli 2–1, FK Csíkszereda 4–1), illetve egy döntetlent értek el (a Bukaresti Metaloglobus otthonában 1–1). A kupasorozathoz a negyedik fordulóban csatlakoznak.
A Székelyudvarhelyi FC edzője, Mihai Ianc elmondta, hogy a negyedik forduló mezőnyének legerősebb ellenfelét kapta csapata. „Senkinek sem kell bemutatni a Hermannstadt csapatát, keretükben számos, országos szinten is elismert labdarúgó van, a 2. Ligában elért eredményeik is tiszteletre méltók.
– vezette fel a kupatalálkozót a szakember.
A keretből Stanciu továbbra is sérüléssel bajlódik, míg pár játékosnak fizikális lemaradása van a többiekkel szemben. Ianc szerint nagyon nehéz hét vár csapatára, hiszen a Hermannstadt elleni kupameccs után szombaton újabb kemény csata következik, az SZFC a Kézdivásárhelyi SE vendége lesz.
A bajnokságban mindössze egy mérkőzést játszott eddig az udvarhelyi csapat (1–0-ra verte a CS Blejoit), mivel a múlt péntekre tervezett, FC Pucioasa elleni hazai mérkőzést nem rendezték meg. A Dâmbovița megyei csapatnál nagy botrány tört ki múlt héten, miután a klub vezetőségét azzal gyanúsítják, hogy nem kevesebb mint tíz játékos esetében hamis koronavírus elleni oltási igazolásra tett szert. A mérkőzés sorsáról a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága dönt majd.
„Nem jött jól, hogy nem játszottuk le a Pucioasa elleni bajnokit. Rendesen belekavart a felkészülésünkbe, hogy utolsó pillanatban szóltak, hogy nem lesz mérkőzés.
De a járványhelyzet mindig keresztülhúzhatja a számításokat, amihez gyorsan kell alkalmazkodnunk” – tette hozzá a szakember.
Az FC Hermannstadt elleni kupamérkőzést a tervek szerint élőben közvetítik a Székelyudvarhelyi FC Facebook-oldalán. Az FK Csíkszereda szerdán 16.30-tól játszik a Brassói Steagu Roșu Municipal otthonában. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, döntetlen esetén hosszabbítás, illetve tizenegyespárbaj következik.
Nemcsak a következő idényről, hanem a közös magyar-román hokibajnokság jövőjéről is szó esett a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor sportfórumán, ahol klubvezetők és játékosok ütköztették álláspontjukat.
A Brassói Corona hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a 30 éves kanadai csatárt, Colby McAuley-t, aki komoly tapasztalattal érkezik a jégkorong Erste Liga egyik legnagyobb esélyesének számító együtteséhez.
Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház: kedden négyes ikrek jöttek világra az intézményben. A kórházi nyilvántartás szerint ez az első alkalom, hogy négyes ikerszülés történt a csíkszeredai kórházban.
Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy lehet önkéntes alapon fizetni az egészségbiztosítást, mekkora összegről van szó, és milyen időtartamra szól a biztosítás.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!