Nincs veszítenivalójuk az udvarhelyieknek a kupában

Zátyi Tibor 2021. szeptember 07., 10:48 utolsó módosítás: 2021. szeptember 07., 10:53

Történelme során először jutott be a labdarúgó Román Kupa negyedik fordulójába a Székelyudvarhelyi FC. A párosítások kialakításakor a lehető legerősebb ellenfelet, az előző szezonban még élvonalban szerepelt nagyszebeni FC Hermannstadt csapatát kapta, a mérkőzést kedden 16.30-tól rendezik a sétatéri stadionban.

Edzésben a Székelyudvarhelyi FC. Keményen készülnek a Hermannstadt elleni kupameccsre Fotó: Erdély Bálint Előd

A 2015-ben alapított nagyszebeni klub egymás után vette az akadályokat, megnyerte a Szeben megyei bajnokságot, majd a 3. ligás csoportját, és a 2017–18-as szezonban feljutott az élvonalba (abban a szezonban Román Kupa-döntőt játszott az Universitatea Craiova ellen), ahol három szezont töltött.

Az FC Hermannstadt edzője a korábbi kiváló középpályás, Marius Măldărășanu, aki a másodosztályba való kiesés után vette át a csapat irányítását. A 2. Ligában mindössze rosszabb gólkülönbségük miatt szorulnak a második helyre a Bukaresti Steaua mögött, négy győzelmet (FC Buzău 2–1, Konstancai Unirea 0–2, Jászvásári Poli 2–1, FK Csíkszereda 4–1), illetve egy döntetlent értek el (a Bukaresti Metaloglobus otthonában 1–1). A kupasorozathoz a negyedik fordulóban csatlakoznak.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A Székelyudvarhelyi FC edzője, Mihai Ianc elmondta, hogy a negyedik forduló mezőnyének legerősebb ellenfelét kapta csapata. „Senkinek sem kell bemutatni a Hermannstadt csapatát, keretükben számos, országos szinten is elismert labdarúgó van, a 2. Ligában elért eredményeik is tiszteletre méltók.

Nekünk a saját, még alakulóban lévő játékunkkal kell foglalkoznunk. Úgy készültünk erre a kupameccsre, hogy a pályán a lehető legtöbbet kiadjuk magunkból és az utolsó pillanatig küzdjünk. Nekünk nincs veszítenivalónk, csak nyerni tudunk ebből a párharcból”

– vezette fel a kupatalálkozót a szakember.

A keretből Stanciu továbbra is sérüléssel bajlódik, míg pár játékosnak fizikális lemaradása van a többiekkel szemben. Ianc szerint nagyon nehéz hét vár csapatára, hiszen a Hermannstadt elleni kupameccs után szombaton újabb kemény csata következik, az SZFC a Kézdivásárhelyi SE vendége lesz.

A bajnokságban mindössze egy mérkőzést játszott eddig az udvarhelyi csapat (1–0-ra verte a CS Blejoit), mivel a múlt péntekre tervezett, FC Pucioasa elleni hazai mérkőzést nem rendezték meg. A Dâmbovița megyei csapatnál nagy botrány tört ki múlt héten, miután a klub vezetőségét azzal gyanúsítják, hogy nem kevesebb mint tíz játékos esetében hamis koronavírus elleni oltási igazolásra tett szert. A mérkőzés sorsáról a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága dönt majd.

„Nem jött jól, hogy nem játszottuk le a Pucioasa elleni bajnokit. Rendesen belekavart a felkészülésünkbe, hogy utolsó pillanatban szóltak, hogy nem lesz mérkőzés.

Én azt szeretem, ha folyamatosan játszunk, sok meccs kerül a lábakba, így egyre jobb csapattá formálódunk.

De a járványhelyzet mindig keresztülhúzhatja a számításokat, amihez gyorsan kell alkalmazkodnunk” – tette hozzá a szakember.

Az FC Hermannstadt elleni kupamérkőzést a tervek szerint élőben közvetítik a Székelyudvarhelyi FC Facebook-oldalán. Az FK Csíkszereda szerdán 16.30-tól játszik a Brassói Steagu Roșu Municipal otthonában. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, döntetlen esetén hosszabbítás, illetve tizenegyespárbaj következik.