A Dâmbovița megyei klubot azzal gyanúsítják, hogy nem kevesebb, mint tíz játékos esetében hamis koronavírus elleni oltási igazolásra tett szert. Csütörtökön reggel a megyei rendőrség a klub székhelyén, továbbá Cristian Mitrea klubelnök és tíz játékos lakásán, valamint egy orvosi rendelőben házkutatást tartott, az érintetteknek pedig vallomást kellett tenniük.
A vizsgálatokból ugyanis kiderült, hogy egy háziorvos, történetesen éppen a klubelnök felesége valótlan adatokat vezetett be az oltásokat nyilvántartó informatikai rendszerbe tíz labdarúgóról és hamis oltási igazolásokat állított ki számukra.
A feltételezett bűncselekményeket a háziorvos június és augusztus között követhette el, és ha a vádak beigazolódnak, akkor nemcsak a hivatásának mondhat búcsút, hanem akár évekre börtönbe kerülhet.
Az FC Pucioasa egyébként kiválóan kezdte a 3. Liga 5-ös csoportját, múlt hétvégén 4–0-ra győzte le a Barcarozsnyói Olimpic Cetate csapatát, pénteken 17 órától pedig a Székelyudvarhelyi FC otthonában kellett volna játsszon.
A történtek miatt veszélybe került a mérkőzés megrendezése, de amint László Zsolt, az SZFC csapatmenedzsere a Székely Sport megkeresésére elmondta, semmilyen értesítést nem kaptak az ügyben. Továbbra is várták a hivatalos értesítést, és a megerősítést, hogy az ellenfél játékoskerete védett, hiszen nem szeretné kitenni az udvarhelyi csapat labdarúgóit a fertőzésveszélynek. László Zsolt meglátása szerint, amennyiben az ellenfél érintett játékosai tényleg nem voltak beoltva, attól még pályára léphetnek, ha pénteken reggel elvégeznek rajtuk egy antigén gyorstesztet.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) értesítette a székelyudvarhelyi klubot, illetve honlapján is feltüntette, hogy a pénteki mérkőzést nem rendezik meg. A találkozó sorsáról egy későbbi időpontban döntenek. Az SZFC legközelebb jövő héten kedden 16.30-tól lép pályára, amikor a másodosztályú FC Hermannstadt együttesét fogadja a Román Kupa 4. fordulójában.
Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.
A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.
Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!