Hirdetés

Niczuly sérült ujja bánta, de a Sepsi nyert Bukarestben (videóval)

Fotó: Pinti Attila

2022. március 01., 19:48

Eseménydús mérkőzésen szerezte meg a három pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a labdarúgó 1. Liga 29. fordulójának keddi játéknapján 3–1-re nyert a Bukaresti Dinamo otthonában.

2022. március 01., 19:48

Alig három nappal az éllovas Kolozsvári CFR elleni hazai vereség után a sepsiszentgyörgyi csapat az utóbbi mérkőzésein formajavulást mutató fővárosiak ellen lépett pályára.

Hirdetés

Kiválóan kezdődött a találkozó a Sepsi OSK számára, a 10. percben Patriche óriásit hibázott, és a tizenhatoson belül szabálytalankodott Luckassennel szemben, a megítélt büntetőt Ștefănescu értékesítette.

A korán bekapott gól azonban nem fogta meg a házigazdákat, akik veszélyesek voltak a kapura, és hamar egyenlíthettek volna, a kiesésre ítélt Gaz Metantól nemrég érkezett Grădinaru a kapufát találta el, majd a 35. percben Pierret lövésénél mentett Niczuly.

Ennél a védésnél a háromszéki kapusnak az egyik ujja kimozdult a helyéről, így le kellett cserélni, a helyére Răzvan Began állt be.

Érdekesség, hogy a Sepsi OSK cserekapusa tavaly október végén ugyancsak a Dinamo ellen játszotta egyetlen meccsét ebben a szezonban, a 4–1-es győzelem alkalmával Niczuly eltiltott volt.

A szünet előtt a Dinamónak csak összejött az egyenlítés, de nem is akárhogyan. Torje szabadrúgásánál Ștefănescu érintésével a labda a kapufáról szögletre gurult, a beadásnál a játékvezető tizenegyest ítélt, mivel Dumitrescut vétkesnek látta a Patriche elleni párharcban. Ismét Torje állt a labda mögé, és újra a kapufára rúgott, a kipattanó azonban Rodriguez elé került, aki remekül adta be, Patriche pedig közelről a hálóba fejelt, ezzel kijavította a meccs eleji hibáját.

A szünet után is a Sepsi OSK kezdett jobban, és ismét előnyhöz jutott, Ștefănescu szögletét Dumitrescu fejjel továbbította, Ninaj pedig közelről bólintott a kapuba, a szlovák védő első gólját szerezte az 1. Ligában.

Hamarosan két góllal is elhúzhattak volna a vendégek, akiknek két lehetőségük is volt, előbb Ștefănescu távoli próbálkozása a kapufát súrolta, majd Damașcan befejezésénél mentett a hazaiak kapusa.

Cristiano Bergodi csapata húsz perccel a vége előtt eldönthette volna a pontok sorsát, de szöglet után Luckassen kevéssel fejelt mellé. Nem sokkal később viszont megúsztak egy tizenegyesgyanús szituációt, amikor a csereként beállt Aganovic odacsúszott Grădinaru lábára.

A végéig a Dinamo tovább próbálkozott az egyenlítéssel, de Bani lövése nem jelentett gondot Begannak. A hosszabbítás utolsó percében ellentámadást vezettek a sepsiszentgyörgyiek, és a cserejátékos Askovszki találatával lezárták a mérkőzést.

 

A Sepsi OSK ezzel a győzelemmel véget vetett hárommeccses nyeretlenségi sorozatának, és egy pontra megközelítette a tabellán előtte álló Aradi UTA-t.

Kapcsolódó

Az alapszakasz utolsó fordulójában a háromszéki együttes az FCU Craiova 1948 csapatát fogadja.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 29. forduló:
Bukaresti Dinamo–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–3 (1–1).
Gólszerzők: Patriche (45+3., büntetőből), illetve Ștefănescu (11., büntetőből), Ninaj (53.), Askovszki (90+4.).
Dinamo: Figueiredo – Moura, Ehmann, Patriche (Bani, 66.), Filip – Carp (Bordușanu, 46.), Pierret – Torje (Crețu, 83.), Rodriguez, Grădinaru (Giafer, 90.) – Morar (Buleică, 83.). Edző: Flavius Stoican.
Sepsi OSK: Niczuly (Began, 39.) – Dimitrov, Ninaj, Dumitrescu, Ispas – Ștefănescu (Askovszki, 84.), Păun, Gonzalez – Bărbuț, Luckassen (Tudorie, 84.), Damașcan (Aganovic, 72.). Edző: Cristiano Bergodi.
Vezette: Viorel Flueran, Adrian Popescu, Marius Badea.

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 29. forduló

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári CFR CFR
29
23
4
2
44-15
73
2
FCSB FCSB
29
17
8
4
53-28
59
3
Universitatea Craiova U Craiova
29
15
6
8
54-29
51
4
Konstancai Farul Farul
29
14
6
9
42-20
48
5
FC Voluntari Voluntari
29
13
8
8
31-26
47
6
FC Botoșani Botoșani
29
11
13
5
32-26
46
7
FC Argeș Pitești FC Argeș
29
13
6
10
26-21
45
8
Aradi UTA UTA
29
8
13
8
22-19
37
9
Bukaresti Rapid Rapid
29
8
13
8
33-31
37
10
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
29
8
12
9
31-28
36
11
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
29
8
9
12
30-33
33
12
Chindia Târgoviște Chindia
29
7
11
11
19-23
32
13
CS Mioveni Mioveni
29
6
11
12
18-34
29
14
Bukaresti Dinamo Dinamo
29
4
5
20
23-62
17
15
Academica Clinceni Clinceni
29
3
5
21
21-63
14
16
Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan
29
6
6
17
21-42
10
Medgyesi Gaz Metan:
Medgyesi Gaz Metan:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Filmekbe illő autós üldözés zajlott szombat éjjel Csíkszeredában

Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.

`
Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Mit tudott a Securitate a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor felrobbantásáról?

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

Tovább robog a play-off irányába: zsinórban kilencedik bajnokiját nyerte meg a Kolozsvári CFR

Megállíthatatlannak tűnik a Kolozsvári CFR: Daniel Pancu együttese a Petrolul ellen is begyűjtötte a három pontot, így sorozatban kilencedik bajnokiját nyerte meg. Két fordulóval az alapszakasz vége előtt rendkívül közel került a felsőházi rájátszáshoz.

„Csak a győzelem elfogadható” – idei hibátlan hazai mérlegét védené az FK Csíkszereda

Három mérkőzés maradt hátra a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából az FK Csíkszeredának. Ilyés Róbert együttese hétfőn hazai pályán fogadja az FC Hermannstadtot, célja pedig egyértelmű: folytatni a jó sorozatot, és begyűjteni a három pontot.

Péntektől lehet jegyet venni az FK Csíkszereda következő hazai bajnokijára

Közzétette a hétfői hazai bajnoki előtt a jegyvásárlás részleteit és a pénztár nyitvatartását az FK Csíkszereda. A piros-feketék a labdarúgó Szuperliga 28. fordulójában a FC Hermannstadt együttesét fogadják a csíkszeredai Városi Stadionban.

Ebben a szezonban már nem vezethet meccset a hatalmasat hibázó román bíró (videóval)

Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.

Olcsón megúszta a Kolozsvári U indulatos edzője

A legkisebb mértékű büntetést kapta a Kolozsvári U-t irányító Cristiano Bergodi, aki komoly botrányt váltott ki a városi rivális CFR elleni vesztes rangadó lefújását követően.

Elő a hólapátokkal: az időjárás beleszólhat a Szuperliga programjába

Két nap múlva kezdődik a labdarúgó Szuperliga 28. fordulója, azonban a kedvezőtlen időjárás és a több megyére havazás miatt kiadott narancssárga riasztás kétségessé teszi több mérkőzés lebonyolítását.

Az FK Csíkszereda igazolta a legtöbb légióst télen a Szuperligában

Rendkívül aktív téli átigazolási időszakon van túl az FK Csíkszereda. A Hargita megyei klub kerete jelentősen átalakult, és a román labdarúgás mezőnyében egyetlen csapat sem szerződtetett több, külföldről érkező játékost, mint Ilyés Róbert együttese.

Bekiabálásokért büntették meg az FK Csíkszereda szurkolóit

Az FK Csíkszereda szurkolói csoportjának több tagját megbírságolta a csendőrség az Aradi UTA elleni legutóbbi hazai bajnoki mérkőzést követően.

A végeken veszteglők ellen növelheti pontjai számát az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) nyilvánosságra hozta a labdarúgó Szuperliga 29. fordulójának pontos menetrendjét, eszerint az FK Csíkszereda március első napján vendégeskedik a ranglistán előtte álló Petrolul otthonában.

Öt százalékról 83-ra: a CFR a felsőház kapujában, óriási a harc a play-offért

Három forduló maradt hátra a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából, és miközben három csapat már bebiztosította helyét a felsőházban, a fennmaradó három play-off pozícióért elképesztően kiélezett küzdelem zajlik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!