A Sepsi OSK számára rosszul indult a péntek esti Galaci Oțelul elleni hazai mérkőzés, és a végére egyértelmű vereséget szenvedett el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának hatodik fordulójában. Niczuly Roland szerint mindenre számítottak és készültek a találkozó előtt, de a pályán mindez nem mutatkozott meg.
„Mindenre fel voltunk készülve, egész héten az ellenfél csapatát elemeztük. A stáb nagyon jól ismerte az Otelult, hiszen három évet dolgoztak ott korábban, de sajnos nem sikerült felvenni a meccs ritmusát. Borzasztóan gyenge mérkőzésen vagyunk túl, 90 perc alatt csak egyszer sikerült eltalálnunk a kaput” – mondta csalódottan Niczuly a Székely Sportnak.
A csapat korábbi kapitánya szerint az alsóházi szereplés során látványos a lemaradásuk, főleg a gólok tekintetében. „Ma este hárommal többet kaptunk, mint kellett volna, és egyet sem sikerült rúgni.
– fogalmazott.
Niczuly bízik abban, hogy a jelenlegi edzői stáb, noha csak öt meccse van a csapat mellett, képes lesz rendezni a sorokat a szezon hajrájára. „Most minden játékosra szükség van az öltözőben, kemény karaktert kell mutatnunk. Ilyen negatív széria után már csak a pozitív gondolkodás segíthet. Mindent meg kell tennünk, hogy a Sepsi bennmaradjon” – fűzte hozzá a Sepsi OSK hálóőre.
Arra a kérdésre, hogy mennyire készülnek az esetleges osztályozóra, Niczuly határozottan válaszolt: „Csak a Szuperligára koncentrálunk. Ha valaki év elején azt mondja nekem, hogy ilyen helyzetbe kerül a Sepsi, kinevettem volna. A cél a felsőház és a Román Kupa volt. Nagyon bánt, hogy így alakult az idény.”
A játékos nem titkolta: a szezon eddigi eredményei hatalmas csalódást okoztak. „Sajnos idén semmi sem jött össze. Tiszteljük a Sloboziát is, de mi vagyunk az egyetlen szuperligás csapat, amely nem tudott pontot szerezni ellenük.
– nyilatkozta a Székely Sportnak Niczuly Roland.
A tapasztalt kapus reálisan látja a helyzet súlyosságát: „A következő, jászvásári mérkőzés nagyon fontos lesz. A Slobozia közel jött hozzánk, és ha mi nem tudunk nyerni a Poli ellen, nagyon-nagyon veszélyes helyzetbe kerülünk. De, bízom a fiúkban, bízom a stábban, és biztos vagyok benne, hogy kimászunk ebből. Muszáj összefognunk és megmutatunk mire vagyunk képesek. Lesz még egy nagyon fontos hazai mérkőzésünk is az FC Botoșani ellen, ahol szükség lesz arra, hogy minél többen legyünk. A mostani meccsen is rengetegen kilátogattak a stadionba, amit köszönünk, sajnos nem tudtunk bizonyítani nekik” – fogalmazott csalódottan Niczuly Roland.
A pénteki találkozón hosszú idő után ismét közel volt a telt házhoz a Sepsi OSK Aréna, a szurkolók végig buzdították a csapatot. A lefújás után azonban füttykoncert fogadta a játékosokat, az ultrák jelentős része hátat fordított, így fejezve ki elégedetlenségét.
Niczuly Roland erre is kitért a beszélgetés végén:
– jegyezte meg a korábbi csapatkapitány.
A Szuperliga alsóházi rájátszásából már csak három forduló van hátra. A Sepsi OSK legközelebb május 2-án, pénteken 17.30-tól lép pályára, amikor a Jászvásári Poli otthonában vendégeskedik.
| 2025. 04. 25. 18:45 | Unirea Slobozia Slobozia | Jászvásári Poli Jászvásár | 1-1 |
| 2025. 04. 25. 21:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Galaci Oțelul Oțelul | 0-3 |
| 2025. 04. 26. 17:00 | FC Hermannstadt Hermannstadt | Aradi UTA UTA | 3-0 |
| 2025. 04. 27. 14:30 | Gloria Buzău Gloria | FC Botoșani Botoșani | 0-2 |
| 2025. 04. 28. 18:00 | Petrolul Ploiești Petrolul | Konstancai Farul Farul | 0-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci Oțelul Oțelul | 6 | 5 | 0 | 1 | 9-2 | 31 |
2 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 6 | 2 | 3 | 1 | 8-5 | 30 |
3 | Petrolul Ploiești Petrolul | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-5 | 28 |
4 | Jászvásári Poli Jászvásár | 6 | 3 | 2 | 1 | 9-2 | 27 |
5 | Konstancai Farul Farul | 6 | 2 | 3 | 1 | 10-7 | 27 |
6 | FC Botoșani Botoșani | 6 | 3 | 0 | 3 | 8-8 | 25 |
7 | Aradi UTA UTA | 6 | 2 | 1 | 3 | 5-10 | 24 |
8 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 6 | 0 | 1 | 5 | 4-14 | 22 |
9 | Unirea Slobozia Slobozia | 6 | 1 | 4 | 1 | 5-6 | 20 |
10 | Gloria Buzău Gloria | 6 | 2 | 0 | 4 | 4-10 | 16 |
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!