Niczuly két megmozdulása megpecsételte a Sepsi OSK sorsát a tengerparton

Józsa Csongor 2024. szeptember 22., 18:22 utolsó módosítás: 2024. szeptember 22., 18:27

Két ütemtelen akciójával büntetőkhöz juttatta a háromszékiek csapatkapitánya a Konstancai Farult a labdarúgó élvonal tizedik fordulójának meccsén. Negyven percig emberelőnyben játszhattak, de csak a szépítés jött össze.

Mindkét játékrészben tizenegyeshez juttatta az ellenfelet Niczuly, ezeket értékesítették. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Vasárnap délután a labdarúgó Szuperliga tizedik fordulójában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a Konstancai Farul otthonában lépett pályára. Mindkét csapat az elmúlt idényben ott volt a rájátszás felsőházában, ezúttal is szomszédos helyeket foglaltak el a tabellán a párharc előtt.

Igen jó ritmusban indította mindkét fél a találkozót, gyorsan összehoztak a pár helyzetet. A 10. percben egy szögletet követően Rivaldinho maradt egyedül az ötös vonalán, fejjel bólintott a kapu fölé, csakhogy Niczuly, aki tisztázni szeretett volna, a labda helyett a támadó fejét találta el. A játékvezető elsőre nem, a VAR közbeavatkozásával büntetőt ítélt.

Alibec magabiztosan értékesítette a tizenegyest, így a 12. percben 1–0-ra vezetett a tengerparti alakulat.

A hátrányba került háromszékiek mentek előre az egyenlítésért, Matei tekerte kapura a labdát húszról szabadrúgásból, egy védő tisztázott a kapufa mellett. A házigazdák ellentámadásokkal próbálkoztak, amikor megtudtak indulni.

A 30. percben Mateit szabálytalanul állította meg Bălașa, sárga lapot kapott, miután ez a Farul védőjének a második figyelmeztetése volt, így villant a piros, emberhátrányba kerül Gheorghe Hagi csapata.

Neskovic lövését hárította a hálóőr, ahogy Debeljuh csúsztatott fejesét is magabiztosan védte. Nagy nyomás alatt tartotta a kiállítás után a konstancaiak kapuját a háromszéki gárda, de a pihenőig nem jött össze az egyenlítés.

A 48. percben Niczuly összehozta a második tizenegyest is, Grigoryan vitte el a kapus mellett, aki elérte őt a cipőjével, a játékvezető megítélte a büntetőt. A sértett állt a labda mögé, a bal alsóba tartó lövését hárította a hálóőr. Csakhogy, úgy tette ezt, hogy elmozdult a rúgás pillanatában a gólvonalról.

A ráadásra már a válogatott Alibec állt oda, ő pedig nem kegyelmezett, belőtte, megduplázta a Farul előnyét (2–0).

A továbbra is az emberelőnyben focizó Sepsi OSK nem jelentett különösebb veszélyt Buzbuchi kapujára, Valentin Suciu cseréi sem hozták meg a kellő frissességet.

A 76. percben aztán kiegyenlítődött a létszám, Alibec lódult meg ellentámadásba, a csereként beállt El Sawy érte utol őt, a felszabadítás helyett kézzel ért labdához. Miután ezzel egy gólszerzési lehetőséget állított meg, így kiállították.

A folytatásban a vendégek támadtak, Dumitrescu estéből küldte rá, ezt védte a kapus, Kallaku bombája a felső kapufáról kifelé pattant. A szépítés a hosszabbítás első percében jött össze, Alimi beívelését hatról bólintotta Coman a jobb alsóba.

Többre már nem volt idő, 2–1-re nyert a Konstancai Farul a Sepsi OSK ellen, kihasználva azt, hogy sokkal higgadtabb volt a mérkőzés során. Ezzel a sikerrel Hagi csapata megelőzte a piros-fehéreket a tabellán.

Labdarúgó Szuperliga, 10. forduló:

Konstancai Farul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1 (1–0).
Ovidiu, Farul Stadion, vezette: Kovács Szabolcs.
Gólszerzők: Denis Alibec (12. és 54., mindkettő büntetőből), illetve Marius Coman (90+1.).
Kiállítva: Alexandru Bălașa (30.), illetve Omar El Sawy (76.).
Farul: Buzbuchi – Sîrbu, Bălașa, Henrique, Ganea – Radaslavescu (Popescu, 86.), Dican (Cercel, 86.), Vînă (Tiru, 57.) – Grigoryan (Nedelcu, 57.), Alibec, Rivaldinho (Dănuleasa, 35.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi.
Sepsi: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, Ștefan (Coman, 70.) – Oțeliță (El Sawy, 59.), Alimi, Mino (Kallaku, 46.), Neskovic (Dumitrescu, 46.) – Oberlin (Drăghiceanu, 82.), Debeljuh, Matei. Vezetőedző: Valentin Suciu.