Változások várhatók a román csapatban a norvégok ellen

Horváth Bálint Ottó 2020. október 11., 15:01 utolsó módosítás: 2020. október 11., 15:06

Norvégiában vendégszerepel a román labdarúgó-válogatott vasárnap este a Nemzetek Ligája B divíziójának harmadik fordulójában. Mirel Rădoi szövetségi kapitány közlése szerint változások várhatók a kezdő tizenegyben, és reméli csapata ezúttal eredményesebb lesz.

Fotó: FRF

A szakvezető nyilatkozata alapján a játékosokat megviselte a sikertelen izlandi pótselejtező, amelyen 2–1-es vereséget szenvedtek, és elszalasztották utolsó esélyüket, hogy kijussanak a jövőre halasztott Európa-bajnokságra.

„Nyilvánvaló, hogy lesznek változások a kezdő tizenegyben. Egyrészt, a hosszú utazások miatt, másrészt azt szeretnénk, hogy mi irányítsuk a mérkőzést.

Kiegyensúlyozott játékot kell nyújtanunk, nem szabad megismétlődnie annak, ami az Izland elleni találkozó első félidejében történt”

– nyilatkozta a Norvégia elleni idegenbeli találkozót megelőző sajtótájékoztatón Mirel Rădoi, a román válogatott szövetségi kapitánya. A vezetőedző látványos mérkőzésre számít a skandinávok ellen, akik

hozzájuk hasonlóan szintén elveszítették a Eb-pótselejtezőt, hazai pályán az 1–1-es rendes játékidő után hosszabbításban maradtak alul Szerbiával szemben.

„Úgy gondolom mindkét csapat gólt szerez majd a vasárnapi meccsen. A legjobb az lenne, ha az ellenfél nem tudna betalálni, de a norvég válogatott támadósora nagyon erős, és sok problémát okozhat. Mindig a győzelem gondolatával kell pályára lépnünk, a játékosok tudják, hogy az elsődleges dolog az, hogy megnyerjék a mérkőzést.

Nem tudunk a végsőkig védekezni, előbb, vagy utóbb gólt kapunk. Minél jobb labdabirtoklásra van szükségünk, távol kell tartanunk az ellenfelet a kapunktól”

– közölte Mirel Rădoi.

Hozzátette, reméli, hogy sikerül felbátorítani a játékosokat, hogy más hozzáállással játszanak Norvégia ellen, mert ha csapatként erősek lesznek, és mentálisan helyre teszik a dolgokat, minden jóra fordulhat.

A román válogatott vasárnap 19 órától lép pályára Oslóban a Nemzetek Ligája B divíziójának harmadik fordulójában, a mérkőzést a Pro TV élőben közvetíti. Az 1-es csoport másik meccsén 21.45-től Észak-Írország és Ausztria találkoznak.