A szakvezető nyilatkozata alapján a játékosokat megviselte a sikertelen izlandi pótselejtező, amelyen 2–1-es vereséget szenvedtek, és elszalasztották utolsó esélyüket, hogy kijussanak a jövőre halasztott Európa-bajnokságra.
„Nyilvánvaló, hogy lesznek változások a kezdő tizenegyben. Egyrészt, a hosszú utazások miatt, másrészt azt szeretnénk, hogy mi irányítsuk a mérkőzést.
– nyilatkozta a Norvégia elleni idegenbeli találkozót megelőző sajtótájékoztatón Mirel Rădoi, a román válogatott szövetségi kapitánya. A vezetőedző látványos mérkőzésre számít a skandinávok ellen, akik
hozzájuk hasonlóan szintén elveszítették a Eb-pótselejtezőt, hazai pályán az 1–1-es rendes játékidő után hosszabbításban maradtak alul Szerbiával szemben.
„Úgy gondolom mindkét csapat gólt szerez majd a vasárnapi meccsen. A legjobb az lenne, ha az ellenfél nem tudna betalálni, de a norvég válogatott támadósora nagyon erős, és sok problémát okozhat. Mindig a győzelem gondolatával kell pályára lépnünk, a játékosok tudják, hogy az elsődleges dolog az, hogy megnyerjék a mérkőzést.
– közölte Mirel Rădoi.
Hozzátette, reméli, hogy sikerül felbátorítani a játékosokat, hogy más hozzáállással játszanak Norvégia ellen, mert ha csapatként erősek lesznek, és mentálisan helyre teszik a dolgokat, minden jóra fordulhat.
A román válogatott vasárnap 19 órától lép pályára Oslóban a Nemzetek Ligája B divíziójának harmadik fordulójában, a mérkőzést a Pro TV élőben közvetíti. Az 1-es csoport másik meccsén 21.45-től Észak-Írország és Ausztria találkoznak.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
A rocker élete a „hogy lehet ilyen hangerőn hallgatni ezt a csörömpölést, fiam”-tól a „megyünk hát, hétkor találkozunk a helyszínen”-ig.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!