Arne Slot együttese nem túl jó előjelekkel várja az összecsapást, ugyanis kedden a Bajnokok Ligájában hazai környezetben tizenegyesekkel búcsúzott a Paris Saint-Germainnel szemben a nyolcaddöntőben, úgy, hogy idegenbeli győzelemmel várta a visszavágót.
A magyar válogatott csapatkapitánya – aki tavaly sérülés miatt kihagyta a finálét – abszolút alapembernek számít a holland szakembernél, még ha a BL-csata ráadásában nem sokkal a tizenegyesek előtt le is cserélte őt.
A bajnokságban a végső siker kapujában álló Liverpool számára ugyanakkor bizakodásra ad okot, hogy tíz éve őrzi veretlenségét a Newcastle Uniteddel szemben. A Premier League mostani kiírásában,
decemberben idegenben 3–3-as döntetlent ért el, hazai pályán pedig bő két héttel ezelőtt 2–0-ra diadalmaskodott, utóbbi találkozón Szoboszlai szerezte csapata első gólját.
„Mindannyian készen állunk a harcra, bárki is legyen ott a pályán, minden egyes játékosunk a maximumot fogja nyújtani. Mégiscsak egy döntőről beszélünk, így mindenki egy kicsit másképp áll a játékhoz” – idézi Szoboszlait az MTI a klub hivatalos közösségimédia-felületéről.
„A legfontosabb, hogy mindannyiunk előtt ugyanaz a cél lebegjen. Tudom, ezt azok számára mindig könnyebb mondani, akik gyakran játszanak, de ez így van. Nekem is volt olyan időszakom, amikor kevesebb lehetőséghez jutottam. Ezt tudni kell kezelni, mert
hiszen gyorsan változhatnak a dolgok. Ha valaki megsérül, készen kell állnod a beugrásra, és meg kell mutatnod, mit tudsz. Remélem, a huszonöt játékosunk mindegyike így gondolkodik. A mi csapatunk ettől különleges” – fogalmazott Szoboszlai.
Négy mérkőzésre szóló eltiltással sújtotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi testülete a Budapest Jégkorong Akadémia HC egyik játékosát, miután súlyos sportszerűtlenség történt a Gyergyói Hoki Klub elleni bajnokin.
Komoly összegeket ajánlottak külföldi klubok a Kolozsvári CFR két koszovói meghatározó játékosáért cserébe, akik nagy eséllyel elhagyják Daniel Pancu csapatát.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
Két ukrán állampolgárságú nő karácsonyeste hatvanezer dollár elrejtett készpénzzel próbált belépni Romániába. A megtalált összeget a vámosok elkobozták, az elkövetőket pedig megbírságolták.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!