Saját magát verte az U21-es román válogatott, búcsúzott a tornától

Zátyi Tibor 2023. június 25., 12:24 utolsó módosítás: 2023. június 25., 12:25

A második fordulóval folytatódott a romániai és georgiai közös rendezésű labdarúgó U21-es Európa-bajnokság. A házigazda Románia az ukránokkal küzdelmes meccset játszott, a hajrában öngólt vétett, így kiesett.

A román válogatott második meccsét is elveszítette az U21-es Eb-n Fotó: FRF.ro

A túlélésért lépett pályára szombaton késő este Bukarestben a Steaua Stadionban a román válogatott, és habár Emil Săndoi tanítványai jobban játszottak, mint a spanyolok ellen 3–0-ra elveszített találkozón, az ukránok akarata érvényesült a pályán.

A kiegyenlített első félidőben mindkét fél kihagyott több nagy helyzetet, a szünetet követően pedig az ukránok játszottak jobban, a gólra viszont sokáig kellett várni. Ez a 89. percben született, amikor a bal szélen betörő Bragaru lövését követően Dican sarkán irányt változtatott a labda, és ezt már nem tudta hárítani az egész meccsen jól védő Târnovanu.

A közel tíz perces hosszabbításban emberelőnybe került Románia, ám nem tudott egyenlíteni – az ukránok 1–0-ra nyertek és továbbjutottak. Ezt a mérkőzést is a kispadról nézte végig a Sepsi OSK játékosa, Andres Dumitrescu. Mivel a csoport másik mérkőzésén a spanyolok a 22. másodpercben szerzett góllal legyőzték a horvátokat, ők is a legjobb nyolc közé kerültek.

Az utolsó fordulóban a spanyol–ukrán csatán az első hely lesz a tét, míg a horvát–románon az dől el, melyik válogatott végez a harmadik helyen.

Az A csoportban Georgia meglepetésre kétgólos hátrányból pontot mentett Belgiummal szemben, így vezeti a kvartettjét. Portugália és Hollandia is 1–1-et játszott egymással, így a továbbjutás az utolsó fordulóban dől el (Hollandia–Georgia, Portugália–Belgium). Vasárnap a C és D csoportokban folytatódnak a küzdelmek.

Labdarúgó U21-es Európa-bajnokság, B csoport
Románia–Ukrajna 0–1 (0–0),
gólszerző Dican (89., öngól)
Románia: Târnovanu – Pantea, Racovițan, Dican, Țicu – Screciu (Cîmpanu, 82.), Lixandru (Pop, 82.) – Ișfan, Munteanu (Albu, 57.), Petrila (Popescu, 57.) – Markovic (Bîrligea, 68.). Szövetségi kapitány: Emil Săndoi.

A csoport másik meccsén: Spanyolország–Horvátország 1–0.
A csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont (4–0), 2. Ukrajna 6 (3–0), 3. Horvátország 0 (0–3), 4. Románia 0 (0–4).