
Mivel Hangya Szilveszter, a Mol Fehérvár védője néhány hete sérülés miatt kikerült a keretből, így Marco Rossinak a szűkítésnél három játékostól kellett megválnia – a kényszerű okokból kieső Szoboszlai Dominik mellett a Puskás Akadémia két játékosa, a kapus Tóth Balázs, illetve a középpályás Spandler Csaba sem lesz ott az Európa-bajnokságon.
A kapusok között maradt a rutinos Bogdán Ádám. A hirdetés előtti napon többen is külön edzettek a társaktól (Nagy Ádám és Gazdag Dániel), ők egyaránt pályára léphetnek a tornán, és ott vannak a keretben.
A 22 találattal NB I-es gólkirály Hahn János bemutatkozhat a magyar válogatottban, a Paks támadójára ugyanis számít Rossi szövetségi kapitány – ugyanez a helyzet a néhány hete az Egyesült Államokba szerződő Schön Szabolccsal is, aki először öltheti magára a címeres mezt.
A válogatott június 4-én Ciprust, négy nappal később Írországot fogadja felkészülési mérkőzésen. Az Európa-bajnokságon június 15-én a címvédő Portugáliával, négy nappal később a világbajnok Franciaországgal találkozik a Puskás Arénában, majd június 23-án a 2014-ben vb-aranyérmes Németország ellen Münchenben zárja a csoportkört.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!