Hirdetés

Hadnagy Attila: „biztos, hogy a kazahok nem fognak lekezelni minket”

Újabb nagy kihívás előtt állnak a Sepsi OSK játékosai
Fotó: Pinti Attila

Mindenképpen előnyt szerezne hazai pályán a Sepsi OSK a kazah FK Aktobe ellen a labdarúgó Európa Konferencia Liga harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén. A sepsiszentgyörgyi klub sportigazgatójával vezettük fel az újabb nemzetközi párharcot.

Az előző fordulóban a bolgár CSZKA Szófiát kiemelkedő teljesítménnyel, kettős győzelemmel és 6–0-s összesítéssel búcsúztató székelyföldi gárda újabb kihívás előtt áll a nemzetközi porondon. A harmadik körben ezúttal hazai pályán kezdi a kazah FK Aktobe elleni párharcot, a csütörtök esti összecsapáson újra telt ház várható a Sepsi OSK Arénában.

Hirdetés

Az újabb európai kupamérkőzés előtt a sepsiszentgyörgyiek két értékes pontot veszítettek a bajnokságban, hétfőn 1–1-es döntetlent játszottak, szintén hazai közönség előtt az újonc Galaci Oțelullal a Szuperliga negyedik fordulójában, és jelenleg a harmadik helyet foglalják el a táblázaton.

Kapcsolódó

Erről a találkozóról Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója megjegyezte, hogy a bajnoki sajnos eléggé balul sült el, kijött a fáradtság, ami látszott is a játékosokon. Mint mondta, volt néhány csere is a kezdőben és ez nem jött be, pedig kötelezően nyerniük kellett volna egy gyengébb csapat ellen.

„Ilyen a balkáni mentalitás, túl lezserül vettük ezt a mérkőzést és két pontot veszítettünk itthon. Csalódottak vagyunk, de ennek ellenére nem rossz a hangulat az öltözőben, és

reméljük, hogy tanultunk belőle és a csütörtöki összecsapásra erőnlétileg helyre jövünk, mert ha ez így lesz, akkor nem kell tartanom ettől a mérkőzéstől, hiszen ütőképes csapatunk van és bárkit megverhetünk”

– nyilatkozta bizakodva a Székely Sport megkeresésére Hadnagy Attila.

Hadnagy Attila kiegyensúlyozott mérkőzésekre számít a kazahok ellen •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Hadnagy Attila kiegyensúlyozott mérkőzésekre számít a kazahok ellen
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Kiemelte, nem könnyű számukra két fronton játszani, hiszen nincsenek ehhez hozzászokva, de ha azt akarják, hogy rendre európai kupamérkőzéseken szerepeljenek, akkor

igazodniuk kell a zsúfolt programhoz, és fel kell készülniük arra, hogy három naponta játszanak.

„Eléggé versenyképes és bő a keretünk, lehet válogatni a játékosok közül, hogy ki mikor lépjen pályára” – közölte a sportvezető. Hozzátette, a hétvégi bajnoki mérkőzés elhalasztása a Kolozsvári CFR ellen nagyon jól jött nekik, mert így a fiúk pihentebben készülhetnek a folytatásra.

Hadnagy Attila biztos benne, hogy az Aktobéval szemben sokkal nehezebb mérkőzéseik lesznek, mint a CSZKA Szófia ellen, amely meglátása szerint eléggé félvállról vette a Sepsi OSK elleni párharcot.

Mint rámutatott, a kazah együttes nem fogja ezt tenni és lekezelni őket, mert tudja, hogy egy nagy klubot ejtettek ki.

„Agresszív, erős gárda, sokat szaladnak a játékosok és taktikailag is jól állnak a pályán. Kiegyensúlyozott mérkőzések lesznek ellenük.

Mindenáron győznünk kell, a legfontosabb, hogy előnyt szerezzünk hazai pályán, mert ellenkező esetben idegenben nagyon nehéz dolgunk lesz kiharcolni a továbbjutást. Reméljük, hogy végül őket is ki tudjuk ejteni”

– nyilatkozta a párharcról a Sepsi OSK sportigazgatója.

Kijött a fáradtság a játékosokon, de motiváltan várják az újabb nemzetközi kupamérkőzést •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Kijött a fáradtság a játékosokon, de motiváltan várják az újabb nemzetközi kupamérkőzést
Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK vezetőedzője túlszárnyalná a csapat tavalyi teljesítményét

A mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón Liviu Ciobotariu közölte, az Aktobe elleni párharc egy új kihívás mindenkinek, aki a Sepsi OSK-t képviseli, a szurkolóknak, a játékosoknak, a stábnak és a klubvezetésnek, hiszen nagy teljesítményt érhetnek el azzal, ha sikerül bejutniuk a Konferencia Liga rájátszásába, ezzel túlszárnyalnák a tavalyi szereplésüket, amikor a harmadik körben búcsúztak.

„Minden bizonnyal nehéz mérkőzés lesz, hiszen egy nagyon jó formában lévő csapattal találkozunk. Megnéztem az utóbbi időszakuk teljesítményét, csak egy vereségük van, a többi meccsen pozitív eredményeket értek el.

Jó labdarúgókkal rendelkező együttes, főleg támadásban, és itt a két csatárukra, illetve a szélsőikre gondolok, akik képesek különbséget jelenteni. Szóval nagyon óvatosnak kell lennünk”

– fogalmazott az ellenfél képességeiről a Sepsi OSK vezetőedzője.

A harmadik számú európai kupasorozat előző körében az FK Aktobe 5–3-as összesítéssel jutott túl a georgiai Torpedo Kutaiszi csapatán (előbb 4–1-re nyert idegenben, majd 2–1-re kikapott hazai pályán). A kazah bajnokságban szintén a harmadik helyen áll, ahol viszont már a 18 fordulónál tartanak, hátránya egy, illetve négy pont az Asztana, és az Ordabaszi mögött.

Az ellenfél meneteléséről Liviu Ciobotariu megjegyezte, hogy az Aktobe nem hajtott végre olyan játékosigazolásokat, mint a CSZKA Szófia, de ennek ellenére ütőképes gárdának számít, bizonyította ezt a Torpedo Kutaiszi ellen, és az első három között van Kazahsztánban. „Az, hogy az első meccsüket idegenben 4–1-re megnyerték, vészjelzés kell legyen számunkra” – jegyezte meg.

Liviu Ciobotariu: „meggyőződésem, hogy sokkal jobban fogunk kinézni, mint a legutóbbi hazai mérkőzésünkön” •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Liviu Ciobotariu: „meggyőződésem, hogy sokkal jobban fogunk kinézni, mint a legutóbbi hazai mérkőzésünkön”
Fotó: Pinti Attila

Liviu Ciobotariu kiemelte, a Sepsi OSK is jó formában van és alig várják, hogy újabb sikert érjenek el. „Nagyon motiváltnak érzem a játékosokat, mindent meg fogunk tenni a pozitív eredmény eléréséért. Egyértelmű, hogy ez sokat segítene nekünk a második mérkőzésre.

Küzdenünk kell és jó futballt játszanunk, hogy olyan eredményt érjünk el, amely lehetővé teszi számunkra, hogy egy esetleges továbbjutásra gondoljunk.

Meggyőződésem, hogy sokkal jobban fogunk kinézni, mint a legutóbbi hazai mérkőzésünkön (a Galaci Oțelul ellen a bajnokságban – szerk. megj.), amely után beszéltem a játékosokkal és nyilván ők sem voltak elégedettek a játékukkal” – fejtette ki a szakvezető.

A Sepsi OSK és az FK Aktobe mérkőzése csütörtökön 20 órától kezdődik (a Digi Sport és a Prima Sport csatorna is élőben közvetíti), és koszovói játékvezetők bíráskodnak, középen Visar Kastrati lesz.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ilyés Róbert: szeretnék pár játékost, de a klub filozófiáját kell követnem

Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.

Heras ismét duplázott, idegenben nyert a Sepsi OSK

Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.

Székelyhon

„Nekihajtok az első szembejövő autónak” – külföldön fogták el a szándékosan balesetet okozó román férfit

Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.

`
Krónika

Orbán Viktor közelgő háborúról szóló kijelentése a román sajtó figyelmét is felkeltette

A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.

Krónika

Tavaszra elkészülhet Erdély legnagyobb kiskereskedelmi parkja

Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.

Főtér

Egy ex-fodrásznő ült egy vízügyi intézmény vezetőségében… és 100 000 embernek ma nincs vize…

… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.

Ez is érdekelheti

A pótselejtező nehezebbnek ígérkezik a román fociválogatottnak, mint az esetleges vébécsoport

Pénteken Washingtonban kisorsolták a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportbeosztását és a döntőig vezető lehetséges utat. A román csapat nem jutott ki még a tornára, mégis izgulhatott.

Kihúzzák, ki melyik csoportba kerül a focivébén

Pénteken este kisorsolják a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportjait. Az első olyan vébé lesz, amelyen már 48 válogatott szerepel. Az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó közösen rendezi.

Kemény pofont kapott Belgrádban, tíz ember ellen sem tudott pontot szerezni az FCSB

Hiába futballozhatott több mint egy órán át emberelőnyben, pont nélkül távozott Belgrádból az FCSB: a Crvena zvezda egyetlen góllal felülmúlta a román bajnokot az Európa-liga főtáblájának 5. fordulójában.

Törökországban is állta a sarat, továbbra is veretlen a Ferencváros az Európa-ligában

A Ferencváros Isztambulban is állta a sarat: csütörtök este Varga Barnabás góljával vezetett, majd a végére emberhátrányban futballozó Fenerbahce ellen harcolt ki értékes döntetlent, így továbbra is veretlenül menetel az Európa-ligában.

Románia vébéálma távoli, még a fogadóirodák sem bíznak benne

A statisztikai mutatók, a hazai fogadóirodák szorzói és a pályán mutatott teljesítmény egyaránt arra utalnak: a román válogatott számára a világbajnoki szereplés kiharcolása a csodával határos lenne.

Előnyben a Puskás Akadémia az FCSB elleni párharcban

A Puskás Akadémia U19-es labdarúgócsapata legyőzte az FCSB-t az UEFA Ifjúsági Liga harmadik selejtezőkörének odavágóján Bufteán. A visszavágót Felcsúton rendezik.

A románok az utolsó kalapból kapnak ellenfeleket – ha kijutnak a világbajnokságra

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) kedden elkészítette a 2026-os világbajnokság jövő pénteki sorsolásának kalapbeosztását.

Marad a kapitány: Marco Rossi folytatja a magyar válogatott élén

A sikertelen világbajnoki selejtezők ellenére a Magyar Labadarúgó-szövetség egyhangú döntéssel megerősítette Marco Rossit a válogatott élén. Az MLSZ megújulást vár, a szövetségi kapitány pedig kész folytatni a munkát.

Megállítják a bajnokságot, hogy a románok hangolhassanak a vb-pótselejtezőre

Keresik a megoldást, hogy a labdarúgó Szuperliga megálljon, amikor a nemzeti együttes a törökök elleni csatára készül. Ezzel hosszabb lenne a 2025–2026-os évad.

Idegenbeli csatákat kell megvívnia a románoknak, hogy ott legyenek a focivébén

A román labdarúgó-válogatott harmadik helyen zárta a világbajnoki selejtezők csoportját, ám a Nemzetek Ligájában elért jó szereplésének köszönhetően ott lehetett a 2026-os világbajnokság pótselejtezőjének mezőnyében. Sorsoltak, ismerik az ellenfeleket.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!