Cristian Dulca szövetségi kapitány bemutatkozó meccsén, kedden este a román lányok Mihaela Ciolacu góljával 1–0-ra nyertek Horvátország otthonában.
A válogatott négy győzelemmel és négy vereséggel a harmadik helyen zárta a H-csoportban, a horvátokat és a litvánokat oda-vissza verte, míg a jóval erősebb Belgiumtól és Svájctól is kikapott.
A horvátok elleni mérkőzést eredetileg decemberben kellett volna lejátszani, ám a román csapatban többen is megfertőződtek a koronavírussal, ezért a nemzetközi szövetség elhalasztotta a mérkőzést.
Az utolsó találkozóra készülő bővített keretbe ismét behívót kapott a Székelyudvarhelyi Vasas Feminától Geréd Erika és Ana Maria Vlădulescu.
Utóbbi a keretszűkítéskor kikerült a csapatból, Geréd pedig a kispadról nézte végig a horvátok elleni mérkőzést.
A magyar lányok az F-csoport negyedik helyén végeztek, egyedül Lettországot tudták megelőzni. Az ötöst Svédország nyerte Izland és Szlovákia előtt.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!