
Daniel Koch, a labdarúgó Európa-bajnokság egészségügyi tanácsadója szerdán kijelentette, idén nyáron biztosan megrendezik a tornát, és elképzelhető, hogy a szurkolóknak kontinensszerte lehetőségük lesz az utazásra.
„Kizárt, hogy az Európa-bajnokságot ne rendezzék meg. Nincs legrosszabb forgatókönyv. Vannak reális és van a legjobb forgatókönyv” – nyilatkozta a Reuters brit hírügynökségnek.
A svájci egészségügyi szakember elárulta, az európai szövetség (UEFA) a 12 házigazda országgal folytatott megbeszéléseket követően
április elején dönt a helyszínekről és a stadionok tervezett kapacitásáról, hozzátette, minden egyes esetben a házigazda dönt arról, hogy a stadionok befogadóképességének hány százalékára enged be szurkolót.
Daniel Koch kifejtette, az UEFA célja a beengedhető szurkolók létszámának növelése, ezért nem zárják ki, hogy – a koronavírus-járvány ellenére –
a drukkereknek még a helyszínek között is lesz lehetőségük utazni.
A tavaly nyárról elhalasztott 24 csapatos tornának a jelenlegi tervek szerint 12 város – Budapest, München, London, Glasgow, Dublin, Bilbao, Amszterdam, Koppenhága, Róma, Szentpétervár, Bukarest és Baku – ad otthont június 11. és július 11. között. A nyitómeccset Rómában, az elődöntőket és a döntőt Londonban játszanák,
a budapesti Puskás Arénában és a bukaresti Nemzeti Arénában is három-három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt rendeznek.
A magyar válogatott hazai pályán találkozna a világbajnok franciákkal és a címvédő portugálokkal, illetve Münchenben a németekkel.
Az UEFA január 27-én közleményben tudatta, hogy a rendezőkkel folytatott megbeszélést követően továbbra is kitart amellett, hogy a kontinensviadalt az eredetileg kijelölt 12 város rendezze meg idén nyáron.
Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.
Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!