
A keretből 21-en felnőtt szinten még egyetlen alkalommal sem képviselték hazájukat nagy világeseményen. A szakembernek június 1-ig kell 26 főre csökkentenie a létszámot.
A koronavírus-járvány miatt az eddigi 23 helyett az idei tornán 26 játékosból áll majd egy-egy együttes kerete, a mérkőzésekre viszont csak 23 futballistát lehet nevezni, mert a sportág szabálya előírja, hogy legfeljebb 12 cserejátékos lehet.
Az angolok a csoportkörben Skóciával, Horvátországgal és Csehországgal találkoznak a részben budapesti rendezésű Eb-n.
Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.
Hogyan vette fel a ritmust az FK Csíkszereda a román első osztályban? Cseke Szilárd sportigazgatóval az alapszakasz tanulságairól, a licencelés nehézségeiről, a székely zászló körüli jogi csatákról és a bennmaradásért vívott harcról beszélgettünk.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.
A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!