„A férfiaknál és a nőknél is ugyanaz a helyzet, amíg komolyabb anyagi elköteleződéssel nem jár a dolog, addig úgy szervezzük a tornákat, hogy nincs vírus” – kezdte Wenczel Kristóf. A Székelyföld Labdarúgó Egyesület elnöke hozzátette, a férfi Eb-re és a női vébére sincs akkora anyagi kapacitása a CONIFA-nak, hogy a FIFA- vagy UEFA-tornákhoz hasonlóan rendszeresen teszteljen, esetleges fertőződésekkor pedig karanténba zárja a csapatokat.
„Az anyagiak eléggé beszűkítik az esélyeket, de hátha a nyárig eljutunk odáig az oltásokkal és a járvánnyal, hogy meg tudjuk rendezni a tornákat. Tisztában vagyunk a jelenlegi helyzettel, igyekszünk bármire felkészülni, arra is, hogy végül idén nem tudjuk megrendezni a bajnokságokat” – folytatta.
Az FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Egyesület tavaly augusztusban nyújtotta be a CONIFA-nak az első női labdarúgó-világbajnokság rendezésére vonatkozó közös szándéknyilatkozatát.
Ezt végül a szervezet elfogadta, így a tervek szerint június 23–30. között Csíkszeredában rendezik meg a hölgyek első CONIFA-világeseményét.
Hatcsapatos lesz a torna, a házigazda Székelyföld mellett Chameria (görögországi albánok), Sápmi (Lappföld), Észak-Ciprus, Cascadia (Észak-Amerika) és Cornwall (Anglia) jelezte részvételi szándékát. Klasszikus lebonyolítású lesz a vébé, két háromfős csoportot követően az első kettő bejut az elődöntőbe, majd következnek a helyosztók (az 1., a 3. és az 5. helyért).
A székely női labdarúgó-válogatottnak van már előzménye, hiszen 2016-ban Székelyudvarhelyen játszott felkészülési mérkőzést a magyar válogatottal. Azóta sokat fejlődött a térségben a női foci, Csíkszeredának is lett csapata, így a két város együttese fogja adni a székely válogatott magját.
„Március 10-én döntünk arról, hogy megtartható-e vagy sem a torna. Addig mindenképp ki kell derülnie, hogy a nyáron biztonságos keretek között összehozható-e a női vébé és a férfi Eb. Valószínű, hogy addigra a sportolókat beoltják, és talán eljutunk addigra, hogy annyira védettek lesznek, hogy megrendezhetjük a bajnokságokat. A rendszeres teszteléseket nem tudnánk megoldani, mivel annak hatalmas anyagi és szervezési vonzata van, óriási feladat lenne” – nyilatkozta Wenczel.
A férfiaknál tavaly Észak-Macedóniában kellett volna megrendezni a világbajnokságot, ám a koronavírus-járvány miatt törölték. „Az elmaradt vébé miatt teljesen felborult a kvalifikációs rendszer, a nizzai Európa-bajnokság mezőnye rendhagyóan lett kialakítva, könnyen elképzelhető, hogy változni fog. A CONIFA-nál elkötelezettek, hogy ha zárt kapuk mögött kell, akkor is megrendezik a tornákat, hiszen fontosabb, hogy legyen esemény, mint az, hogy lehetnek-e nézők vagy sem a lelátókon” – zárta a beszélgetést Wenczel.
Az Európa-bajnokságot a tervek szerint június 9–19. között rendezik meg Nizzában.
Ismét vereséget szenvedett el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután pénteken este nem bírt az FC Hermannstadt együttesével és 2–0 arányban kikapott.
Vereséggel mutatkozott be a Sepsi OSK kispadján Dorinel Munteanu, a piros-fehérek pénteken a Hermannstadtól kaptak ki a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. A vezetőedző azt ígérte, a játékosokkal közösen kilábalnak a gödörből.
Két autó karambolozott péntek délután Sóváradon, az ütközés következtében egyik autó felborult. A balesetben hárman sérültek meg.
Hetek óta a Hunyadi című sorozattól visszhangzik a sajtó, szakemberek kritizálják vagy dicsérik, nézők lelkesednek iránta vagy szidják – főleg a közösségi médiában.
Bűnvádi feljelentést tett és az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz fordul Botond Nagy színházi rendező, aki a bukaresti I. L. Caragiale Nemzeti Színházban az Ilja próféta című, nagy port kavart előadást állította színpadra.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!