„Az UEFA fegyelmi bizottsága megvizsgálta a Románia és Norvégia közötti, vasárnapról törölt mérkőzést. Az UEFA úgy döntött, hogy Norvégia 3–0-ra elveszíti a találkozót. Az NFF-nek (a norvég szövetség – szerk. megj.) öt napja van arra, hogy fellebbezzen az ítélet ellen” – áll a közleményben.
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) még szombaton este közölte, hogy elmarad a vasárnapi Románia–Norvégia mérkőzés a Nemzetek Ligájában, mivel a skandináv együttes küldöttsége egy pozitív koronavírusteszt miatt nem kapott engedélyt a hatóságoktól, hogy elutazhasson Bukarestbe.
Kevéssel a norvég küldöttség szombati elutazása előtt azonban kiderült, hogy egyik játékosuknak, Omar Elabdellaouinak pozitív lett a koronavírustesztje, ezért a válogatottat visszarendelték az oslói repülőtérről az ilyen esetekben rendkívül szigorúan eljáró hatóságok, és a teljes keretet tíznapos karanténba küldték.
A B Liga 1-es csoportjában szerdán 21.45-kor rendezik az Észak-Írország–Románia és az Ausztria–Norvégia mérkőzéseket. Amennyiben az osztrákok legyőzik a nagyon tartalékos, gyakorlatilag új kerettel rendelkező norvégokat és a románok idegenben nyernek, akkor Mirel Rădoi tanítványai a csoport második helyén végeznek.
Amúgy még azért is fontos a románok számára a siker Belfasztban,
mivel így a második kalapba kerülnek a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezőinek sorsolásakor. Igaz, ehhez még az is szükséges, hogy a magyarok csoportjában a szerbek legyőzzék az oroszokat.
– írja a DigiSport.
Az 1-es csoportból az észak-írek estek ki a C ligába.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!