A román válogatott vasárnap este a Nemzeti Arénában kellett volna fogadja Norvégiát a Nemzetek Ligája B divíziója 1-es csoportjának ötödik fordulójában. Kevéssel a norvég küldöttség szombati elutazása előtt azonban kiderült, hogy
egyik játékosuknak, Omar Elabdellaouinak pozitív lett a koronavírustesztje, ezért a válogatottat visszarendelték az oslói repülőtérről az ilyen esetekben rendkívül szigorúan eljáró hatóságok, és a teljes keretet tíznapos karanténba küldték.
A román szövetség tájékoztatása alapján a mérkőzés végeredményéről az UEFA fegyelmi bizottsága dönt, de mivel a találkozó elmaradásáért a norvég válogatott a felelős, a nemzetközi fórum szabályzatát figyelembe véve, zöld asztalnál elveszíti a bukaresti meccset. Sőt, akár minden eddigi eredményét törölhetik a csoportban, ezzel pedig visszaeshet a Nemzetek Ligája C divíziójába. A fennálló helyzet miatt a norvégok minden bizonnyal a szerdán esedékes, Ausztria elleni mérkőzésüket sem tudják lejátszani.
Amennyiben az UEFA valóban törli a norvég együttes eredményeit,
Románia feljön a második helyre a csoportban, de még az elsőségre is lehet esélye.
Ennek eléréséhez azonban két feltételnek kell teljesülnie: előbb, hogy az éllovas Ausztria vasárnap este hazai pályán ne nyerjen Észak-Írország ellen, majd Mirel Rădoi csapata szerdán 21.45-től győzzön Belfastban az északírek vendégeként.
Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.
Idegenlégiósai és több alapembere nélkül lépett jégre vasárnap késő este Bukarestben a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A kék-fehérek becsülettel küzdöttek, de a Red Hawks hatékonyabb volt és végül 6–4-re győzött.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!