Belfastban sem bírtak egymással, összejött a második kalap a románoknak

Zátyi Tibor 2020. november 19., 00:38 utolsó módosítás: 2020. november 19., 00:55

Észak-Írország és Románia 1–1-es döntetlent játszott egymással a labdarúgó Nemzetek Ligája utolsó fordulójában. A pontosztozkodás végül a vendégeknek kedvezett.

Az idén honosított Camora kezdőként végigjátszotta a mérkőzést Fotó: Agerpres/EPA

A román csapat úgy futott neki a találkozónak, hogy szerdán kora este három pontot kapott az UEFÁ-tól, miután az európai szövetség zöld asztalnál a javukra írta a vasárnap estéről törölt norvégok elleni találkozót.

Továbbá az is hajtotta Mirel Rădoi szövetségi kapitány tanítványait, hogy ha legyőzik az északíreket és a magyarok csoportjában a szerbek legyőzik az oroszokat, akkor a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezőjének sorsolásakor a második kalapba kerülnek – ez végül összejött számukra.

A belfasti találkozót pedig úgy kezdték a felek, hogy az északírek tudták, hogy biztosan búcsúznak a B Ligától.

Az első félidő gyakorlatilag komoly helyzet nélkül telt el, a román csapat birtokolta többet a labdát és uralta is a játékot, ám nem tudott veszélyesen játszani, akárcsak házigazdája sem.

A szünetet követően, az 56. percben egy hazai szögletnél a román védelem csődöt mondott, Boyce pedig közelről bevette Tătărușanu kapuját. A gól kissé felrázta mindkét csapatot, előbb Cristea előtt adódott egyenlítési lehetőség, majd McCann növelhette volna a hazaiak előnyét.

Az utolsó negyedóra kezdetén Răzvan Marin előtt adódott egyenlítési lehetőség, ami végül a 80. percben jött össze a románoknak, Tănase passzából a csereként beállt Eric Bicfalvi lőtt 11 méterről a jobb alsóba.

Mint utólag kiderült, ez is lett a végeredmény, a bukaresti mérkőzéshez hasonlóan Belfastban is 1–1-et játszott egymással Észak-Írország és Románia.

Mivel a norvégok a második csapatukkal 1–1-es döntetlent játszottak Ausztriával Bécsben, így

az osztrákok nyerték a csoportot, a skandinávok lettek a másodikak, Románia a harmadik, míg a kvartettből Észak-Írország esett ki a C Ligába.

A 2022-es világbajnokság selejtezőinek sorsolását december 7-én tartják. A magyar válogatott a harmadik kalapba került.