Hirdetés

Nemzetek Ligája: kiesett a C divízióba a román női fociválogatott

Tankó Réka védte az U19-es válogatott kapuját a kazahok ellen
Fotó: frf.ro

Hat fordulót követően lezárult a csoportkör a 2023–2024-es női labdarúgó Nemzetek Ligájában, a román válogatott sereghajtóként végzett, mindössze egy pontot gyűjtött és kiesett a C divízióba. Az U19-es csapat viszont feljutott az A-ba.

A lányok szeptemberben kezdték meg a szereplésüket Horvátország otthonában, ahol habár megszerezték a vezetést, végül 2–1-es vereséget szenvedtek el. A második játéknapon Finnországot látták vendégül, az északiak érvényesítették a papírformát és egygólos győzelmet arattak.

A harmadik fordulóban Szlovákia legjobbjai ellen játszottak, ahol gól nélküli döntetlent értek el a felek, ez volt az egyetlen meccs, ahol pontot tudtak szerezni a románok. Az utolsó három összecsapásuk során kikaptak: a szlovákok elleni visszavágón (1–0), a finnektől (6–0), valamint legutóbb a horvátoktól is egy hajrában kapott góllal (1–0).

Hirdetés

A teljes csoportkör alatt mindössze egy gólt szereztek a románok, az utolsó öt játéknapon nem sikerült betalálniuk. A csoportot a finnek nyerték, miután 16 pontot gyűjtöttek be, így magabiztosan jutottak tovább, míg a második helyre a horvátok küzdötték be magukat, osztályozót játszhatnak.

A román nemzeti gárda az utolsó helyen végzett, hét egységgel lemaradva a harmadik szlovákoktól, így a következő Nemzetek Ligája kiírásban már a C divízióban kezdi meg szereplését.

A keretben szerepelt a székelyudvarhelyi Geréd Erika és a csíkszeredai Salamon Szidónia, valamint a marosludasi születésű Herczeg Andrea.

Székelyföldi játékosokkal a csapatban jutott az A divízióba az U19-es válogatott

Kiválóan szerepelt a román korosztályos nemzeti csapat, amely november végén 3–3-as döntetlent játszott a szlovákokkal. Decemberben Kazahsztánt verték 1–0-ra, így végül 4 pontot sikerült begyűjteniük két forduló alatt és a második helyen végeztek, ezzel feljutottak az A divízióba.

Ott már az Európa-bajnokságra való kijutásért megy majd a küzdelem. A döntő tornát júliusban rendezik Litvániában, összesen nyolc válogatott mérheti össze az erejét, a házigazda automatikusan kvalifikálta magát a kontinenstornára.

A romániai korosztályos válogatott keretében két székelyföldi játékos is ott volt: Tankó Réka kapus (FK Csíkszereda), aki a kezdőben kapott helyet a kazahok ellen, valamint Horváth Anita (Vasas Femina), aki a szlovákok ellen a kezdősípszó kezdetétől a pályán volt.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Ajánljuk még

Kiderült, hol játssza hazai meccseit a Corvinul: hosszú utak várnak a Sepsi OSK-ra és az FK-ra

Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.

Tavaly kiejtette a Sepsi OSK-t az élvonalból, idén helyet cserél vele a 2. Ligában

Befejeződött a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszása, a hétfő esti utolsó fordulóban eldőlt, hogy másodikként az Unirea Slobozia búcsúzik az élvonaltól.

Székelyhon

Nicușor Dan addig egyeztet a pártokkal, amíg kirajzolódik egy szilárd kormánytöbbség

Nicușor Dan hétfőn, a pártokkal való tárgyalást követően bejelentette, hogy addig egyeztet a parlamenti pártokkal, amíg kirajzolódik egy szilárd, Nyugat-barát kormánytöbbség.

`
Krónika

Ismét pokollá válhat az utazás Erdély és Magyarország között

Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.

Krónika

Francia történet magyar „kéznyomokkal”, csipetnyi erdélyi színészi játékkal: Cannes-ban mutatták be Nemes Jeles új filmjét

Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Kettős vereséggel búcsúzott az FK Csíkszereda a női Román Kupától

A csíki lányok a visszavágón is többet birtokolták a labdát és mezőnyfölényben futballoztak, de a Kolozsvári U Olimpia újabb győzelmével bejutott a női labdarúgó Román Kupa döntőjébe.

Első helyen végzett csoportjában, hazai pályán vívhat negyeddöntőt a Vasas Femina

Megnyerte csoportját és bejutott az U17-es női labdarúgó Elit Liga negyeddöntőjébe a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, amely pénteken hazai pályán folytathatja szereplését.

Tovább tart az FK Csíkszereda női futballcsapatának gólínsége

Számos helyzetet kialakított és többször eltalálta a kapufát az FK Csíkszereda a Kolozsvári U Olimpia ellen, mégis gól nélküli döntetlennel zárult a női Szuperliga felsőházi rájátszásának vasárnap délutáni mérkőzése.

Kétgólos hátrányban az FK Csíkszereda a női U19-es bajnokság elődöntőjében

Vereséggel kezdte a női labdarúgó Ifjúsági Liga (U19) elődöntőjét az FK Csíkszereda. Berkeczi Emőke tanítványai 2–0-ra kaptak ki a Kolozsvári U Olimpia otthonában rendezett első mérkőzésen.

Végig támadtak a csíki női focisok, mégis a Kolozsvári U került előnybe

Végigtámadta a kupaelődöntő első mérkőzését az FK Csíkszereda női csapata, mégis 1–0-s vereséget szenvedett a Kolozsvári U Olimpia ellen. A csíkiak büntetőt is hibáztak a hajrában.

Kiütötte az FK Csíkszeredát, újra bajnok a Konstancai Farul

Négygólos hazai vereséget szenvedett szombaton délután hazai pályán az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul fölényesen győzött, és sorozatban harmadszor szerezte meg a bajnoki címet.

Elődöntőbe jutott az FK Csíkszereda női ificsapata

Utolsó fordulójához érkezett a női labdarúgó Ifjúsági Liga rájátszása. Az U19-es korosztály számára kiírt sorozatban az FK Csíkszereda bejutott Románia legjobb négy csapata közé, ahol az elődöntőben a Kolozsvári U Olimpia lesz az ellenfele.

A ráadásban kapott góllal maradt alul az FK Csíkszereda női csapata Temesváron

Nem játszott alárendelt szerepet Temesváron az FK Csíkszereda csapata a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában. Az első félidőben kialakult egygólos hátrányból még felálltak, a hazaiak azonban a ráadásban belőtték a győztes találatot.

Csoportelsőként, hibátlan mérleggel elődöntős az FK Csíkszereda a női Román Kupában

Az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata hibátlan teljesítménnyel zárta a Román Kupa csoportkörét, a harmadik fordulóban idegenben is győzni tudott, így maximális pontszámmal, elsőként jutott az elődöntőbe. A következő ellenfél a Kolozsvári U Olimpia lesz.

A ráadásban nyert Kolozsváron az FK Csíkszereda női csapata

Sokáig gól nélküli, kiegyenlített mérkőzésen a ráadás hozta meg a döntést: az FK Csíkszereda idegenben győzte le a Kolozsvári U Olimpiát, és megerősítette második helyét a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rangsorában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!