Nem volt elég a kétgólos előny az SZFC-nek

Zátyi Tibor 2023. október 20., 17:33 utolsó módosítás: 2023. október 21., 17:10

Habár sokáig úgy tűnt, hogy a Székelyudvarhelyi FC megnyeri a Zernyesti Olimpic elleni meccset a labdarúgó 3. Ligában, túlságosan hamar kiengedett, a vendégek a hajrában ledolgozták kétgólos hátrányukat, így 2–2-vel ért véget a mérkőzés.

Elbuktak két pontot itthon az udvarhelyiek Fotó: László Ildikó

A péntek délutáni mérkőzésen aktívan kezdtek a közel húszfős szurkolói csoportjuk által végig támogatott vendégek, magasan letámadtak, és Vlasának is adtak dolgot, de nagy lehetőségük nem volt. Túloldalt viszont az első udvarhelyi lehetőségből szinte megszületett a találkozó első gólja, a 10. percben Hadnagy lőtt a tizenhatos vonaláról, a labda a bal kapufát találta el. A következő helyzetek is a hazaiak előtt adódtak, Györgyi, majd Șerban lövését is bravúrral védte a vendégek kapusa, a 18 éves Florescu.

Fotó: László Ildikó

A szünet előtti percekben magasabb iramban focizott Zernyest, volt is lehetőségük, egy szabadrúgáskombinációt követően Ioan Șerban fejelhetett a hatosról, senkitől sem zavartatva mellé. A szünetig kiegyenlített játék zajlott a pályán, így 0–0-nál vonultak öltözőbe a csapatok.

Kiválóan folytatódott a mérkőzés az SZFC számára, hiszen a 46. percben megszerezte a vezetést:

szabadrúgáshoz jutott a félpályához közel, Györgyi ívelt a tizenhatosba, ahol érkezett Cîrstian és a kapuba fejelt (1–0).

Zernyest beszorította az SZFC-t, egy veszélyes szabadrúgáshoz is elvégezhetett, amit csúnyán fölé lőtt Gavrilă. A házigazda pedig a 66. percben növelte előnyét, Șerban harcolt ki büntetőt, Marucza magabiztosan értékesítette (2–0).

A második gólt követően a mezőnyben zajlott a játék, és úgy tűnt, hogy az SZFC megnyeri a meccset, ám túlságosan korán kiengedtek a hazai játékosok.

Zernyest a hajrában előbb egy ellentámadásból szépített, majd a hosszabbítás előtt pillanatokkal büntetőből egyenlített.

Nagy volt a nyomás mindkét csapaton, a vendégek vezetőedzőjét, Mihai Sterét reklamálás miatt a játékvezető kiállította.

Végül 2–2-es döntetlennel ért véget a meccs, az udvarhelyi csapat két pontot hullatott ki a kezéből.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, 9. forduló:

Székelyudvarhelyi FC–Zernyesti Olimpic 2–2 (0–0).

Gólszerzők: Cîrstian (46.), Marucza (66., büntetőből), illetve Șerban (86.), Găvrilă (89., büntetőből).
SZFC: Vlasa – Marucza, Cîrstian, Kovács, Göndör (Farkas, 61.), Boția (Lázár, 30.), Hadnagy, Sebestyén (Tordai, a szünetben), Györgyi (Mitra, 80.), Șerban, Gavîrliță (Becze, a szünetben). Vezetőedző: Lucian Nicolau.