Nem tudtak mit kezdeni a házigazdájuk játékával

Horváth Bálint Ottó 2022. október 16., 14:40 utolsó módosítás: 2022. október 16., 17:56

Pont nélkül tér haza a CSM Alexandria elleni kiszállásáról a Marosvásárhelyi SE női labdarúgócsapata, vasárnap 2–0-ra alulmaradt az élvonalbeli bajnokság 5. fordulójában.

Az FK Csíkszereda elleni győzelem után nem tudták folytatni a jó eredmények sorát a vásárhelyiek Fotó: Haáz Vince

A vásárhelyiek az előző fordulóban szerezték meg szezonbeli első győzelmüket, hazai pályán 3–0-ra nyertek az addig veretlen, újonc FK Csíkszereda ellen. Ezután a válogatottak mérkőzései miatt két hétig félbeszakadt a bajnokság, a szünet pedig nem jött jól a lendületet vett csapatnak, amely nem tudta folytatni a jó eredmények sorát.

A Teleorman megyei találkozó első félidejében jól tartotta magát a vendégcsapat, a szünetben gól nélküli döntetlen volt az állás. Aztán kevéssel a szünet után hátrányba kerültek, majd a 68. percben újabb gólt kaptak, a végéig pedig nem sikerült még a szépítés sem.

Mihály Sándor, a Marosvásárhelyi SE edzője elmondta, eléggé kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, de az ellenfél nagyon jól kihasználta a pontrúgásokat, egy szögletből és egy szabadrúgásból kapták a gólokat.

„Domináló csapattal álltunk szemben, nem tudtunk mit kezdeni a játékával, és nem igazán voltunk veszélyesek. A helyzeteink megvoltak ugyan, azonban nem tudtunk komoly nyomást helyezni a kapura.

A játékosok hozzáállása nagyjából jó volt, de nem mertek bátrabban játszani, meg voltak torpanva, ezt próbáljuk kiküszöbölni a következő edzéseken. Jobb volt az ellenfél, megérdemelten nyert, de kis odafigyeléssel tudtunk volna pontot szerezni”

– nyilatkozta a szakvezető.

Hozzátette, rosszkor jött a bajnoki szünet, ami alatt a három moldáv játékosuk haza kellett utazzon, ez a csapategységen is meglátszott.

Mihály Sándor kiemelte, nagyon nehéz időszak előtt állnak, hasonló képességű ellenfelekkel játszanak a folytatásban, mindenképpen pontokat kell szerezzenek.

Fel kell tornásznunk a csapatot a középmezőnybe, a képességeink alapján az 5–7. helyek között kellene végezzünk, reméljük, hogy sikerül ezt elérnünk”