Nem tudott élni az emberelőnyével a Kolozsvári CFR, az FCSB és a Farul továbbjutott

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 03., 23:32 utolsó módosítás: 2023. augusztus 04., 13:08

Az előző évekhez képest ebben a szezonban már a második selejtezőkörben búcsúzott a nemzetközi kupasorozattól a Kolozsvári CFR. A török Adana Demirspor túl kemény ellenfélnek bizonyult a labdarúgó Európa Konferencia Ligában.

Az Adana Demirspor túl kemény ellenfélnek bizonyult Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Döntetlenről várta a nagyon keménynek ígérkező csütörtök esti törökországi visszavágót a kolozsvári gárda, miután a hazai első mérkőzésen 1–1-es döntetlen született.

Az első lehetőséget még a házigazdák dolgozták ki, aztán Bîrligea kétszer is megszerezhette volna a vezetést a CFR-nek, de előbb a kapufára fejelt, majd az oldalhálóba lőtt.

Andrea Mandorlini vezetőedző csapata a legrosszabbkor, a szünet előtt került hátrányba, amikor szögletnél nem figyeltek a vendég játékosok és Akintola a kapu torkából a hálóba juttatta a labdát.

A 62. percben összejött az egyenlítés a kolozsváriaknak, Sava hosszú kirúgása után Yeboah csúsztatott fejjel Bîrligea felé,

akivel szemben a kapuralövés előtti pillanatban Gravillon utolsó védőként a tizenhatoson belül szabálytalankodott és piros lapot kapott.

A büntetőt a korábbi román válogatott hátvéd, Vasile Mogoș értékesítette.

A végén a győztes gólért küzdött a CFR – amelynél bemutatkozott az ukrán Jevhen Konopljanka –, Muhar került lövőhelyzetbe, de a befejezése erőtlen volt.

Az emberhátrányban játszó házigazdák a nyolc perces hosszabbításban szabadrúgás végén eldöntötték a továbbjutás kérdését, amikor a horvát védőről Ndiaye elé pattant a labda, aki nem hibázta el a befejezést.

A Kolozsvári CFR az elmúlt négy szezonban mindig bejutott valamelyik európai kupasorozat csoportkörébe, idén viszont már a második selejtezőkörben kénytelen búcsúzni a nemzetközi porondtól.

Az FCSB és a Farul is hátrányból fordított

A további romániai együttesek közül az FCSB és a Konstancai Farul is kiharcolta a továbbjutást, így csatlakoztak a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK mellé a harmadik selejtezőkörbe, amely összesítésben 6–0-ra kiütötte a bolgár CSZKA Szófiát.

A bukarestiek és a konstancaiak is hátrányból fordítva szerezték meg az egyaránt 3–2-es győzelmet a bolgár CSZKA 1948 Szófia, illetve az örmény FC Urartu ellen. A következő fordulóban az FCSB a dán Nordsjaellanddal, a Farul az észt Flora Tallinnal találkozik.

Labdarúgó Európa Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, visszavágó:
Adana Demirspor–Kolozsvári CFR 2–1 (1–0).
Gólszerzők: Akintola (43.), Ndiaye (90+4.), illetve Mogoș (68., büntetőből.).
CFR: Sava – Mogoș, Kresic, Ajeti, Camora – Cvek (Otele, 90+5.), Muhar, Avounou (Tahcidisz, 75.), Krasniqi (Konopljanka, 75.) – Yeboah (Manea, 75.), Bîrligea (Betancor, 75.). Edző: Andrea Mandorlini.
Továbbjutott az Adana Demirspor 3–2-es összesítéssel.

FCSB–CSZKA 1948 Szófia 3–2 (1–0).
Gólszerzők: Djokovic (27., 82.), Oct. Popescu (90+1.), illetve Pedrinho (49), Daskalov (68.).
Továbbjutott az FCSB kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel.

FC Urartu–Konstancai Farul 2–3 (1–0).
Gólszerzők: Antwi (11.), Sabua (47.), illetve Nedelcu (53.), Alibec (57., 90+1.).
Továbbjutott a Farul kettős győzelemmel, 6–4-es összesítéssel.