Ezek a csapatok közül öten, az FCSB, a Kolozsvári CFR, az U Craiova, a Kolozsvári U és a Bukaresti Rapid a felsőházban szerepelnek, míg az alsóházból csupán ketten, a Sepsi OSK és a Konstancai Farul kérte és kapta meg az indulási jogot.
A bajnokság többi kilenc csapata főképp az anyagi gondok miatt nem nyújtotta be a dokumentációját a nemzetközi licenc megszerzéséért. Két klub, az FC Hermannstadt és a Bukaresti Dinamo esetében már a szezon előtt bizonyos volt, hogy nem szerepelhetnek az európai kupákban.
A 2025–2026-os kiírásban négy gárda képviseli majd Romániát a nemzetközi porondon.
A bajnokság győztese indulhat a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában, míg a Román Kupa győztese az Európa Liga első körében lesz érdekelt. A felsőházi rájátszás második helyezettje a Konferencia Liga második selejtezőkörében csatlakozik a küzdelmekhez. A harmadik helyen végző csapat összecsap az alsóházi rájátszás első két helyezettje közötti párharc nyertesével, és a győztes szintén a KL selejtezőjének második fordulójában indul.
A nemzetközi klublicencek körül kialakult helyzet miatt azonban könnyen elképzelhető, hogy nem rendezik meg az alsóházi párharcot, ennek ugyanis
az a feltétele, hogy az európai kupaindulásra jogosult két együttes, azaz a Sepsi OSK és a Farul az első négy között végezzen.
A play-out eddigi négy fordulója után a Farul a negyedik helyen áll, a Sepsi viszont lecsúszott a nyolcadik, osztályozós helyre. A két vetélytárs éppen az előző játéknapon találkozott egymással, a háromszékiek hiába vezettek a szünetben, a tengerpartiak fordítottak és végül kiütéssel 4–1-re nyertek.
A szabályzat szerint amennyiben az alsóház két legjobb csapata közül valamelyik nem rendelkezik UEFA-licenccel, akkor a 3. helyezett lép a helyére, de ha ez a klub sem indulhat az európai porondon, akkor a 4. helyen végző gárda kap lehetőséget.
A mögöttük záró csapatok nem játszhatnak a párharcban, még akkor sem, ha megszerezték a licencet,
így, ha az 5–10. helyezettek közül csak egy csapat jogosult az indulásra, akkor az egyből a play-offos együttes ellen játszik az európai kupaindulásért.
Feltéve, hogy sem a Farul, sem a Sepsi nem végez az első négy között, akkor a felsőház harmadik helyezettje automatikusan kijut a nemzetközi porondra.
Könnyen lehet, hogy új vezetőedzővel vág neki a labdarúgó 2. Liga küzdelmeinek az élvonalból kiesett Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A másodosztályban ezüstérmes Bukaresti Steaua trénere, Daniel Oprița veheti át a háromszéki együttes irányítását.
Reménység a háromszéki focinak: újabb utánpótlásnevelő központ alakult, amely ötéves kortól, szakszerű edzői irányítással foglalkozik a futballozni szerető gyerekekkel.
Százhúsz méterrel a föld alatt, a parajdi sóbányában működött Románia egyedülálló kalandparkja. A park egyik tulajdonosa próbálta menteni a menthetőt, de mára már víz alá került az egykori élménypark is.
Tönkrementek a mélyben levő sókészletek a parajdi sóbányában, de az Országos Sóipari Vállalat (Salrom) szerint mindent elkövetnek, hogy újraindítsák a sókitermelést és a turisztikai tevékenységet egyaránt.
Erdély egyik legismertebb turisztikai célpontja, a parajdi sóbánya a napokban drámai események színterévé vált.
Călin Georgescu ellen pedig már fasiszta eszmék hirdetése miatt is eljárás folyik.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!