HIRDETÉS

Nem találja régi formáját a Sepsi OSK

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

2019. február 10., 12:10

Újabb vereséget szenvedett szombaton este a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, ezúttal hazai pályán maradt alul a Bukaresti Dinamo együttesével szemben. A háromszékiek azonban a 23. fordulót követően is, a többi mérkőzés eredményétől függetlenül megőrzik pozíciójukat a rangsor felsőházi rájátszást érő hatodik helyén.

2019. február 10., 12:10

Mielőtt a pályára lépő csapatok küzdelme elkezdődött volna, előbb a két szurkolótábor feszült egymásnak a lelátókon. A bukarestiek obszcén kiabálásokkal és petárdázással próbálták felhívni magukra a figyelmet, és egy feliratot is kifeszítettek, amellyel a hazai közönségnek akartak üzenni: „Csak Románia, csak a Bukaresti Dinamo. Autonómia nélkül a román tartományokban.”

A mérkőzés rajtját azonban a hazai piros-fehérek kapták el jobban, és mindjárt az 5. percben megszerezhették volna a vezetést: Tandia a baloldalon megiramodva cselezte be magát a tizenhatos területére, de beadás helyett éles szögből lövéssel próbálkozott, a labda pedig elszállt McDermott kapuja felett. A fővárosiak sem késlekedtek sokáig a válasszal, négy perccel később Grigore vette célba Niczuly kapuját, aki csak kiütni tudta a labdát, de szerencséjére tisztázott a védelem.

•  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A folytatásban többnyire a középpályán folyt a harc, a vendégek birtokolták többet a játékszert, azonban egyik kapu sem forgott veszélyben.

Az egyetlen lehetőség Jaadi nevéhez fűződik, aki a 22. percben De Moura hibáját kihasználva szerzett labdát, majd jó helyzetből lőhetett, azonban kísérlete pontatlanra sikerült.

A helyzetekben szegény első negyvenöt perc után Eugen Neagoe tanítványai kezdték határozottabban a második játékrészt. Az 52. percben De Moura ívelt középre, Drăghici visszafejelt labdájára azonban nem érkezett senki, így odalett a lehetőség. Alig egy perc elteltével Tandia távolról próbálkozott, de lövése elkerülte McDermott kapuját.

•  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Az 55. percben egy bedobást követően Zenke tört be a tizenhatos területére, Jovanovic óvatlanul avatkozott közbe, a Dinamo középpályása pedig nagyot esett, és a bíró befújta a büntetőt.

A fővárosiak csapatkapitánya, Dan Nistor állt a labda mögé, és higgadtan értékesítette a tizenegyest, megszerezve a vezető találatot (0–1).

Nem sokkal később az OSK közel járt az egyenlítéshez, az 59. percben Sato jól eltalált távoli lövése a keresztlécen csattant. A mérkőzés utolsó félórájában a vendégek teljesen beszorultak saját térfelükre, de védelmük állta a sarat, a hazaiak támadásaiból pedig hiányzott az átütő erő.

A legnagyobb lehetőségük a 80. percben maradt ki, amikor Tandia szabadrúgásból csavart kapura, de ő is csak a kapufát találta el.

•  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A hátralevő percekben a szentgyörgyiek kétségbeesetten rohamozták McDermott kapuját, azonban csak szögletekig jutottak, az ívelgetésekkel pedig nem jártak sok sikerrel, a vendégek magas védői rendre megnyerték a fejpárbajokat.

Dan Nistor büntetőből szerzett találatával a Dinamo távozhatott a három ponttal egy olyan meccset követően, amelyen a szerencse is elpártolt a háromszékiektől, hiszen a helyzetek alapján a döntetlen talán igazságosabb lett volna.

Eugen Neagoe csapatára az alapszakasz utolsó három fordulójában rendkívül nehéz meccsek várnak, így ez a hazai vereség a felsőházi rájátszásba jutásra nézve jelentősen csökkentette esélyeiket. A piros-fehérek legközelebb február 17-én, vasárnap 17.30 órakor a Medgyesi Gaz Metan vendégeként lépnek pályára.

Mestermérleg:

Eugen Neagoe, Sepsi OSK: „Kevés helyzet volt az egész mérkőzésen, még úgy is, hogy nekünk volt két kapufánk. Nem érdemeltünk győzelmet mi sem, de a Dinamo sem. Amikor nem sikerül gólokat szerezni, nem tudsz nyerni sem. Mit számít, hogy jogos tizenegyes volt-e? Befújták, és ezzel veszítettünk, amiért nyilván csalódott vagyok. De számítottam erre a végkifejletre, és nem számítok másra a következő három mérkőzésen sem. Nincs semmi esélyünk a felsőházi rájátszásba jutni. Talán sokakat zavart a jelenlétünk az élcsapatok között, ahol most is még vagyunk, de valószínűleg már nem sokáig. Kis csapat vagyunk, nap mint nap dolgozunk, igyekszünk minél jobban játszani, és persze felvállaljuk a hibáinkat is. De nincs rendjén, hogy így dőlnek el a mérkőzések, és itt nemcsak a mai meccsre gondolok, hanem arra, ahogyan az eddig eltelt huszonhárom fordulóban kezelve voltunk. Nem vádolok senkit, de jó lenne, ha nekünk is ugyanazzal a mértékkel mérnének.”

Mircea Rednic, Dinamo: „Örülök és elégedett vagyok az eredménnyel, a mutatott játékunkkal kevésbé. Az első félidőben mi irányítottuk a játékot, lehetőségeink is voltak, de a befejezések kívánni valót hagytak maguk után. A második játékrészben vendéglátóink kiegyensúlyozottabbá tették a küzdelmet, szerencsénk is volt, hiszen kétszer is a kapufát találták el. Tudtam, hogy nagyon nehéz meccs vár itt ránk egy jó és a mienknél sokkal összeszokottabb csapat ellen, amely élvezi a közönség támogatását, és ez sokat számít. De ilyen a labdarúgás, mert ha talán nem is érdemeltek volna győzelmet, a döntetlen igazságosabb lett volna. A szerencse viszont ma nekünk kedvezett.”

Labdarúgó 1. Liga, 23. forduló, Sepsiszentgyörgy, 4000 néző:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Dinamo 0–1 (0–0),
gólszerző: Nistor (57., tizenegyesből)
Sepsi OSK: Niczuly – De Moura, Viera, Jovanović (Ștefan, 58.), Sato – Velev, Rus, Hamed (Drăghici, 31.), Vașvari, Tandia – Szimonovszki (Mensah, 63.). Edző: Eugen Neagoe.
Dinamo: McDermott – Sorescu, Klimavicius, Grigore, Aliji – Filip, Zenke (N’Diaye, 61.), Ait Atmane (Popa, 54.), Nistor, Jaadi (Pesić, 81.) – Montini. Edző: Mircea Rednic.
Sárga lap: Hamed (19.), Viera (28.), Jovanović (55.) Ștefan (86.), illetve Zenke (46.), Ait Atman (52.), N’Diaye (65.), Montini (67.), Sorescu (82.), Aliji (90+2.).
Játékvezetők: Sebastian Colțescu (Craiova), Mircea Orbuleț (Bukarest), Bogdan Gheorghe (Bukarest).

További eredmények:
Astra Giurgiu–FC Viitorul 3–0 (1–0),
gólszerzők: Begue (28.), Alibec (51., 65.)
Dunărea Călărași–Concordia Chiajna 2–1 (1–1),
gólszerzők: Honciu (36.), Ammari (90+4.), illetve Guessan (26., tizenegyesből)
vasárnap:
18.30 Poli Iași–Medgyesi Gaz Metan
21.00 Universitatea Craiova–Kolozsvári CFR
hétfő:
17.00 FC Botoșani–FC Voluntari
20.00 Bukaresti FCSB–Nagyszebeni Hermannstadt

Román labdarúgó 1. Liga, 2018–2019-es szezon
M GY D V GK P
1. Kolozsvári CFR 26 15 9 2 39–16 54
2. FCSB 26 14 7 5 49–29 49
3. Universitatea Craiova 26 13 6 7 43–24 45
4. Astra Giurgiu 26 11 9 6 36–23 42
5. FC Viitorul 26 11 5 10 26–27 38
6. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 26 10 7 9 32–25 37
7. FC Botoșani 26 9 9 8 31–33 36
8. Jászvásári Poli CSM 26 10 4 12 28–38 34
9. Nagyszebeni Hermannstadt 26 9 5 12 25–28 32
10. Bukaresti Dinamo 26 8 8 10 29–37 32
11. Medgyesi Gaz Metan 26 7 10 9 25–32 31
12. Dunărea Călărași 26 4 12 10 16–25 24
13. FC Voluntari 26 4 9 13 30–46 21
14. Concordia Chiajna 26 4 6 16 19–45 18

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Góllal debütált a spanyol csatár – megdolgozott a három pontért a Sepsi OSK

A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.

Székely gyökerekkel rendelkező, osztrák válogatott támadót igazolt a Csíkszeredai Sportklub

Nagy bejelentést tett a Csíkszeredai Sportklub: a kék-fehérekhez csatlakozott Antal Patrick, a Vienna Capitals fiatal támadója, aki már vasárnap este pályára léphet új csapatában. A játékos édesapja 1989 előtt Csíkszeredában hokizott.

Székelyhon

Botokkal estek egymásnak a város központjában, egy ember meghalt – videóval

Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.

`
Krónika

Meggyilkoltak, majd az erdőben elástak egy székelyudvarhelyi férfit Magyarországon

Élettársa veje gyilkolt meg egy román állampolgárságú férfit a magyarországi Tiszakécskén. Az elkövető egy erdőben elásta a székelyudvarhelyi származású áldozat holttestét.

Krónika

Elveszítheti a termőföldek fele fölötti ellenőrzését az ország – Sötét képet festenek a román mezőgazdaság jövőjéről

Figyelemfelkeltő elemzést tett közzé a román mezőgazdaság súlyos helyzetéről Nicu Vasile, a Romániai Mezőgazdasági Termelők Egyesületeinek Ligája (LAPAR) elnöke. A tanulmány rámutat, hogy minimális a mezőgazdasági támogatási rendszer hatékonysága.

Főtér

Killer Vaskormányfő Bolojan, az oktatásügyet békén kellett volna hagyni

Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.

Ez is érdekelheti

Volt hite az FK Csíkszeredának, nem maradt üres kézzel az FCSB ellen (videóval)

Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.

Az új szerzemény találatával fordított az FK Csíkszereda női focicsapata

Többet hibázott az első félidőben, a szünet után viszont összeszedte magát és lefutballozta ellenfelét az FK Csíkszereda: Herczeg Andrea és az új légiós Shala Jehona góljaival nyertek a Szamosújvári Olimpia ellen.

Az Olimpia még keresi az első pontját, a Corvinul a 2. Liga élére állt

Vezetett a sereghajtó Szatmárnémeti VSK Olimpia a labdarúgó 2. Liga hatodik fordulójának zárómeccsén a feljutásért hajtó Vajdahunyadi Corvinul ellen.

A Kolozsvári CFR újabb botlása az FK-t az utolsó helyre tolta (videóval)

Két meglepő eredményt hozott a labdarúgó Szuperliga 9. fordulójának szombati játéknapja, az Aradi UTA ismét háromgólos hátrányból állt talpra, míg a Kolozsvári CFR nem tudta legyőzni a sereghajtó Bukaresti Metaloglobust.

A KSE ragaszkodik a 3–1-es végeredményhez

Folytatódik a Kézdivásárhelyi SE remek szezon eleji sorozata, a céhes városiak zsinórban szerzett harmadik győzelmükkel vezetik a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportját. Tovább várat magára viszont a Sepsi OSK II. első győzelme az idei kiírásban.

A korai gólok okozták a Gyergyószentmiklósi VSK vesztét

A labdarúgó 3. Liga alapszakaszának harmadik fordulójában, szombaton délután a Gyergyószentmiklósi VSK idegenben, a CSM Bucovina Rădăuți otthonában vendégszerepelt.

Két élcsapat is botlott a 2. Ligában

Értékes pontokat veszített idegenben a Chindia Târgoviște és a Resicabányai CSM a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójának szombati játéknapján.

Góllal debütált a spanyol csatár – megdolgozott a három pontért a Sepsi OSK

A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.

A legvégén vitte be a kegyelemdöfést az SZFC

Fordulatos meccsen, emberelőnyben és a ráadásban szerzett góllal tartotta otthon a három pontot a Székelyudvarhelyi FC a Cetatea Suceava ellen a labdarúgó 3. Ligában. A hajrában Simó fejesével biztosították be a hazai sikert.

Végig koncentrálva szerezhet pontokat a bajnok ellen az FK Csíkszereda

A bajnok FCSB elleni hazai mérkőzést megelőzően nyilatkozott az FK Csíkszereda edzője és két játékosa. A piros-feketék az utóbbi időben előreléptek, de az első élvonalbeli győzelmük még várat magára.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!