Két játéknap múlva, szeptember 19-én 19 óra 30 perctől rendezik az FC Argeș–Kolozsvári CFR mérkőzést a román labdarúgó élvonalban. Már biztos, hogy ezen a találkozón nem lesz videóbíró.
A házigazdák sportigazgatója elmondta, a stadionban felújítási munkálatokat végeznek, így nem tudják biztosítani a feltételeket, hogy a VAR-rendszer megfelelően működjön.
Nem az első eset ebben a szezonban, hogy egy összecsapást így játszanak le: a Sepsi OSK–FC Argeș párharcra nem jutott közvetítői autó, miután a háromszékiek európai kupaszereplése miatt átütemezték az adott játéknapot, így azon a vasárnap négy mérkőzést rendeztek. Csupán három ilyen autót vásárolt a fociliga, így egy nem jutott Sepsiszentgyörgyre.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Erőnléti felmérésekkel és az első labdás edzésekkel megkezdte a nyári munkát az FK Csíkszereda labdarúgócsapata. A keret nagy része együtt maradt, ugyanakkor több poszton is erősítésekre vár a Szuperliga új szezonjára készülő együttes.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!