A keret legértékesebb tagja hagyhatja el nyáron a Sepsi OSK-t, a Transfermarkt-szakportál által kereken egymillió euróra értékelt Florin Ștefan úgy tűnik, nem hosszabbítja meg szerződését. A korábbi U21-es válogatott balhátvédtől, aki 2019 őszén a felnőtt nemzeti csapatban is bemutatkozott, sajtóhírek szerint épp a jelenlegi piaci értékének megfelelő összegért volt csak hajlandó megválni a Sepsi OSK vezetősége.
A slatinai labdarúgót leginkább a FCSB-vel hozták hírbe a sajtóban, a bukaresti élcsapat állítólag az utóbbi időben komolyan érdeklődik Ștefan játékjoga iránt. A bajnokság listavezetője eddig drágának találta az átigazolási díjat, nyáron viszont ingyen vihetné a védőt, akinek június 30-án jár le a szerződése.
Cornel Șfaițer klubmenedzser a Telekom Sportnak nyilatkozva elmondta, szerződéshosszabbítási ajánlatot tettek Ștefannak, a játékos viszont nem írta alá az új kontraktust.
Sfaițer szerint a román futballban ritkaságnak számít, hogy a labdarúgók naprakészen legyenek a fizetésekkel és anyagi szempontból nyugodtak lehessenek, de ebben az ügyben minden a játékoson múlik.
Ștefan egyébként nem került be a meccskeretbe a FCSB elleni találkozón az alapszakasz utolsó fordulójában, amikor is a Sepsi OSK 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a piros-kékekkel.
Az 1996-ban született balhátvéd 2018 nyarán, az egykori Bukaresti Juventustól került Sepsiszentgyörgyre, az OSK-ban mindent összevetve eddig 82 mérkőzésen lépett pályára, ezeken öt gólt és nyolc gólpasszt jegyzett, de a számokon túl mindvégig a piros-fehérek legstabilabb játékosai közé tartozott.
A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.
A Ferencváros hétfőn késő délután a hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződtette a magyar-román kettős állampolgársággal rendelkező Marius Corbut.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.
Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon (Sânmihaiu Român) a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyszüleinek háza előtt.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!