Folytatja győzelmi sorozatát Gyimesbükk csapata a labdarúgó 5. Liga csíkszéki csoportjában. Tankó Gáborék négy góllal nyertek a Tusnádi Piliske otthonában, és ezzel megtartották ötpontos előnyüket a táblázat élén. Az üldözők közül a Szépvíz a sereghajtó Kozmástól hozta el a pontokat, a Szentdomokos pedig a Kászontól.
A Csíkszentmihály–Csíkszentkirály mérkőzést Szentkirályon rendezték, mert Szentmihályon a sportcsarnok építkezési munkálatai miatt egy időre nem lehet használni a pályát, a találkozót a Borsáros végül két góllal nyerte meg. Vendéggyőzelem született Lázárfalván, ahol a Gyimesközéploki Loki egy góllal múlta felül ellenfelét, Gyergyószárhegyen pedig a vendég Töviske lőtte az első gólt, de erre a házigazdák hárommal válaszoltak.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyimesbükk Gyimesbükk | 16 | 14 | 1 | 1 | 74-19 | 43 |
2 | Szépvízi MŰ Szépvízi MŰ | 16 | 12 | 2 | 2 | 52-20 | 38 |
3 | Csíkszentdomokos Csíkszentdomokos | 16 | 12 | 0 | 4 | 71-33 | 36 |
4 | Kászonaltíz Kászonaltíz | 16 | 9 | 2 | 5 | 37-22 | 29 |
5 | Csíkszentkirály Csíkszentkirály | 15 | 8 | 2 | 5 | 37-18 | 26 |
6 | Tusnádi Piliske Tusnád | 16 | 8 | 2 | 6 | 44-35 | 26 |
7 | Gyimesközéploki Loki SE Gyimesközéplok | 16 | 7 | 2 | 7 | 24-43 | 23 |
8 | Csíkszentgyörgy Csíkszentgyörgy | 14 | 5 | 5 | 4 | 29-20 | 20 |
9 | Csíkszentmártoni Alcsík SE Csíkszentmárton | 16 | 6 | 1 | 9 | 37-27 | 19 |
10 | Csíkszentimre Csíkszentimre | 15 | 5 | 4 | 6 | 34-32 | 19 |
11 | Lázárfalva Lázárfalva | 16 | 6 | 1 | 9 | 29-41 | 19 |
12 | Szárhegyi Bástya Szárhegy | 16 | 5 | 3 | 8 | 31-47 | 18 |
13 | Csíkmadarasi Sörkert SE Csíkmadaras | 15 | 3 | 1 | 11 | 23-57 | 10 |
14 | Csíkszentmihály Csíkszentmihály | 15 | 2 | 0 | 13 | 17-67 | 6 |
15 | Kozmási Komisz Kozmás | 16 | 1 | 2 | 13 | 17-75 | 5 |
Az első tavaszi forduló (március 30.) tervezett programja: Madaras–Lázárfalvq, Középlok–Csíkszentmihály, Csíkszentkirály–Kozmás, Csíkszentimre–Kászonaltíz, Csíkszentdomokos–Piliske, Gyimesbükk–Csíkszentgyörgy és Szépvíz–Szárhegy. A Csíkszentmárton csapata szabadnapos lesz.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!