Nehezen tudott győzni a Fradi hazai pályán a Kisvárda ellen, az egyetlen, három pontot érő találatot a román Mihai Mincă kapus ritkán látható potyagóljának köszönhetően érték el a zöld-fehérek. A második félidei egészségügyi szünetet követően szerezte meg csapata győztes gólját Sigér, de ehhez a kisvárdai kapus hibája is kellett, aki „bevédte” a középpályás beadását.
A fővárosiak sorozatban kilencedik bajnoki találkozójukon maradtak veretlenek, pályaválasztóként pedig 52 meccs óta nem találtak legyőzőre, ebben az időszakban a 41. sikerét aratta a csapat.
Az FTC 12 pontosra növelte előnyét, és egyetlen pontra kerül története 31. bajnoki címétől, ha a MOL Fehérvár vasárnap kikap.
Kiesés ellen küzdő csapatok mérkőzésén a Zalaegerszeg 3–3-as döntetlent játszott a vendég Paksi FC-vel a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának szombat késő esti találkozóján. Az immár hét meccs óta veretlen hazaiak mindhárom gólját Bobál Gergely szerezte. A Paks, amely az előző fordulóhoz hasonlóan ismét a ráadás perceiben mentett pontot, sorozatban hatodszor vívott meg veretlenül egy találkozót.
OTP Bank Liga, 29. forduló:
Ferencvárosi TC–Kisvárda Master Good 1–0 (0–0),
gólszerző: Sigér (75. perc).
Zalaegerszegi TE FC–Paksi FC 3–3 (1–1),
gólszerzők: Bobál G. (33., 50. és 62.), illetve Könyves (12.), Böde (79., tizenegyesből), Balogh B. (92.)
Debreceni VSC–Puskás Akadémia FC 2–2 (1–1),
gólszerzők: Adeniji (6. és 62.), illetve Knezevic (32.), Van Nieff 57.).
A forduló nyitómérkőzésén, pénteken este:
Mezőkövesd Zsóry FC–Budapest Honvéd 1–2 (0–2).
A további program:
Vasárnap 20 órától Kaposvári Rákóczi FC–Diósgyőri VTK, 22.05–től MOL Fehérvár FC–Újpest FC.
Az állás:
1. Ferencváros 67
2. MOL Fehérvár 55
3. Mezőkövesd 46
4. Puskás Akadémia 44
5. Diósgyőr 41
6. Honvéd 41
7. Zalaegerszeg 36
8. Kisvárda 35
9. Újpest 35
10. Paks 34
11. Debrecen 32
12. Kaposvár 11
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!