Hirdetés

Nem bírta ki a rá nehezedő nyomást, döntetlennel kezdte az évet a Kolozsvári CFR

Döntetlenre volt elég a Kolozsvári CFR játéka. Korábbi felvétel
Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Nagyon korán, már a tizedik percben megszerezte a vezetést a kincses városi gárda, de a hajrában egy védelmi hibát követően egyenlített az FC Botoșani, döntetlennel ért véget a vasárnap esti találkozó.

Az év első tétmeccsére készült a Kolozsvári CFR, a labdarúgó Szuperliga 22. fordulójában az FC Botoșani otthonába látogatott. Az elmúlt játéknapokon a bordó mezes csapat nem teljesített rosszul idegenben, ráadásul ellenlábasa szezonbéli teljesítménye sem volt meggyőző, emiatt abszolút favoritnak számított.

Nagyon bátran kezdett a vendég alakulat, az első percekben nagy nyomás nehezedett a hazai kapura, ez pedig a tizedik percben már góllá is érett:

Hirdetés

Meriton Korenica közvetlen közelről pofozta a hálóba a labdát, ezzel megszerezve a vezetést (0–1).

A játékrész derekán Louis Munteanu duplázhatta volna meg a CFR előnyét, azonban Giannis Anestis védeni tudott.

Az idő múlásával egyre több területet nyert magának a házigazda, a kincses városi klub pedig látszólag ellentámadásokra rendezkedett be. A második félidő közepén meg is volt a lehetősége a gólszerzésre, azonban Nkololo lövését blokkolták, Munteanu próbálkozását pedig a gólvonal elől tisztázta egy védő.

Ahogy az lenni szokott, a végén jött a meglepetés, a hajrában egy kontratámadás végén Enzo Lopez maradt egyedül az ötösön, könnyedén passzolta a hálóba (1–1). Hatalmas védelmi hibát vétett a CFR, könyörtelenül kihasználta a Botoșani.

A hosszabbítás végén még Păun próbálkozott egy távoli lökettel, de a játékszer nem talált utat a kapuba, maradt az 1–1-es döntetlen. Ezzel az egy ponttal a CFR megerősítette helyét a legjobb hatban, míg a hazaiak továbbra is a kieséstől kell tartsanak.

Labdarúgó Szuperliga, 22. forduló:
FC Botoșani–Kolozsvári CFR 1–1 (0–1),
gólszerzők: Enzo Lopez (85.), illetve Korenica (10.).

FC Botoșani: Antesis – Diez, Celea, Sadiku, Pavlovic – David, Papa – Cîmpanu, Aldair, Florescu – Lopez. Cserék: Pap, Șeroni, Țigănașu, Petro, Friday, Francisco Junior, Bodișteanu, Pănoiu, Mouadib, Mitrov, Gligor. Vezetőedző: Leo Grozavu.

CFR: Hindrich – Graovac, Ilie, Bolgado, Rocha – Păun, Tachtsidis, Fica – Korenica, Munteanu, Kamara. Cserék: Gal, Camora, Deac, Boben, Abeid, Keita, Djokovic, Filip, Nkololo, Postolachi, Juric. Vezetőedző: Dan Petrescu.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 22. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
22
11
7
4
34-19
40
2
FCSB FCSB
22
10
8
4
33-22
38
3
Bukaresti Dinamo Dinamo
22
9
10
3
31-20
37
4
Universitatea Craiova U Craiova
22
9
9
4
34-22
36
5
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
22
9
9
4
37-27
36
6
Bukaresti Rapid Rapid
22
7
11
4
26-20
32
7
Petrolul Ploiești Petrolul
22
7
11
4
23-21
32
8
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
22
8
6
8
30-26
30
9
FC Hermannstadt Hermannstadt
22
7
6
9
25-33
27
10
Aradi UTA UTA
22
6
8
8
23-25
26
11
Galaci Oțelul Oțelul
22
5
10
7
17-21
25
12
Konstancai Farul Farul
22
5
10
7
21-28
25
13
Unirea Slobozia Slobozia
22
7
4
11
24-33
25
14
Jászvásári Poli Jászvásár
22
6
4
12
21-34
22
15
FC Botoșani Botoșani
22
4
7
11
18-30
19
16
Gloria Buzău Gloria
22
4
4
14
19-35
16
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét a harmadosztályú klubtól

Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.

Megnyerte az alapszakaszt a Csíkszentsimon, kiharcolta a felsőházat a Szentegyháza

A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.

Székelyhon

Gyerek is utazott a feje tetejére állt autóban

Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.

`
Krónika

Új romániai magyar pártot alapítana a Tisza székelyföldi aktivistája, de még nagyon sok a kérdőjel

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.

Krónika

Semmi jóra nem lehet számítani, ha hatalomra kerül az AUR Kelemen Hunor szerint, aki az új magyar pártról is beszélt

Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Két év jogi harc után felmentették a csíki vezérszurkolót

Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.

Felértékelődhet a második hely a Szuperligában

Nagy a tét a román labdarúgás idei szezonjának végén, a Román Kupa döntőjének végeredménye hatással lehet a bajnoki küzdelmekre a Szuperligában.

Szorgalmas mezőnymunkájával a forduló csapatában az FK Csíkszereda védője

Az FK Csíkszereda hátvédje, Pászka Lóránd is helyet kapott a Szuperliga rájátszásának 6. fordulójának álomcsapatában. A védő kiemelkedő mezőnymunkájával és hasznos támadójátékával érdemelte ki az elismerést.

Egy lépéssel közelebb a bajnoki címhez a Craiova

Fontos három pontot szerzett idegenben a Universitatea Craiova, amely 1–0-ra legyőzte az FC Argeș együttesét a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 6. fordulójában.

Döntetlen a kiesési rangadón, az élvonaltól búcsúzó Metaloglobus magával ránthatja a Sloboziát is

A labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában hétfőn délután 1–1-es döntetlent játszott egymással a Bukaresti Metaloglobus és az Unirea Slobozia. A fővárosiak ezzel matematikailag is búcsúztak az élvonaltól, míg ellenfelük továbbra is kieső helyen áll.

Egyetlen büntető döntött a kolozsvári rangadón, botlott az éllovas

Szoros csatát hozott a kolozsvári derbi, amelyet a CFR egy büntetőből szerzett góllal nyert meg. A sikerrel felzárkózott az élmezőnyhöz, miközben az éllovas helyzete is meginghat a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Ilyés Róbert bátrabb játékot várt volna csapatától

Egy pontot szerzett a nagyszebeni kiszállásán az FK Csíkszereda, ami akár még sokat is érhet a végelszámolásnál. Ilyés Róbert vezetőedző az eredménnyel elégedett, a mutatott játékkal viszont már kevésbé.

Spekulatív hangnem az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK kapcsán

Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.

A májálisozást az FK Csíkszereda–FCSB meccsel lehet lezárni

Elkészítettek a labdarúgó Szuperliga 7. fordulójának menetrendjét. Ez május 1-jén kezdődik, rögtön az alsóházi FK Csíkszereda–FCSB összecsapással.

Kissé fellélegezhet a nagyszebeni csapat a csíkiak elleni meccs előtt

Komoly anyagi gondokkal küszködik az FC Hermannstadt, a játékosoknak több havi fizetéssel tartoznak, ketten emiatt távoztak a csapattól. A vezetőség viszont gyorsan lépett, így kissé lenyugodtak a kedélyek az FK Csíkszereda elleni kiesési rangadó előtt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!