Hirdetés

Nem állnak jól a románok, óriási bravúrt könyvelt el a Fehérvár

Döntetlent jegyzett az U Craiova
Fotó: Facebook/UCVOficial

2022. augusztus 18., 23:39

Az U Craiova és az FCSB is hazai környezetben játszott, egyikük sem nyert, a MOL Fehérvár Németországban diadalmaskodott a labdarúgó Konferencia Ligában.

2022. augusztus 18., 23:39

A csoportkörbe jutás a tét a harmadik számú európai kupakiírásban, csütörtökön este az odavágókat rendezték.

Hirdetés

Az U Craiova uralta az izraeli Hapoel Beer-Sheva elleni találkozó első játékrészét, pár ígéretes helyzetet össze is hozott, ezek kimaradtak. A szünetet jelző sípszót követően Papp, kakaskodott az egyik vendégjátékossal, ekkor villant a piros lap, így a második felvonást emberhátrányban kezdték az oltyánok.

Ezt ellenfele kihasználta, megszerezte a vezetést. Volt válasza az Universitateának, büntetőből egyenlített, így a visszavágó dönt a csoportkörbe jutó gárdáról.

Jól indította a meccset az FCSB, már a 3. percben megzörgette a norvég Viking hálóját. Gyorsan, két minutumra rá jött az egyenlítés. A pihenő előtt a második lehetőségüket is gólra váltották, megfordította az állást a vendégcsapat. A második félidőben végig rohamozott a román ezüstérmes, de nem változott az eredmény, így egygólos hátrányból várja a második mérkőzést a fővárosi gárda.

A MOL Fehérvár FC a német Köln otthonában lépett pályára, a papírformának megfelelően a házigazdák előnyhöz is jutottak az első negyedórában. A 21. percben viszont a Bundesligában szereplő csapat megfogyatkozott, Chabot kiállították. Nyolc perc alatt a maga javára fordította az eredményt, a második játékrészben pedig kivédekezve, nem kis meglepetésre idegeben nyertek a székesfehérváriak.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Labdarúgás, Konferencia Liga, play-off, odavágó:

Universitatea Craiova–Hapoel Beer-Sheva 1–1 (0–0).
Gólszerzők: Ivan (75.), illetve Hatuel (70.).

FCSB–Viking 1–2 (1–2).
Gólszerzők: Coman (3.), illetve Kabran (5.), Bjorshol (35.)

RK Maribor–Kolozsvári CFR 0–0.

FC Köln–MOL Fehérvár FC 1–2 (1–2).
Gólszerzők: Dietz (14.), illetve Zivzivadze (32.), Dárdai P. (40.).

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyar bajnok megvette az FK Csíkszereda fiatal alapemberét

Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.

Cosmin Matei: „egész életemben fociztam, és most ezt elvették tőlem”

Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.

Székelyhon

Házépítés engedély nélkül? Bizonyos esetekben lehetséges lesz

Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.

`
Krónika

A külhoniak szavazati joga, a Tisza-kormány és a kommentszekció dühe

Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.

Krónika

Külföldi munka: így számítják be a ledolgozott éveket a nyugdíjba

Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.

Főtér

„Ne tapogasson engem, Groza úr!”

Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Izlandon debütál a nemzetközi porondon az FK Csíkszereda női csapata

Fennállása első nemzetközi kupamérkőzésére készül az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata. Kollár Péter együttese szerda este az izlandi Breidablik UBK otthonában kezdi meg szereplését az UEFA női Európa-kupában.

A BL rájátszásának egyik visszavágóját vezeti Kovács István

Újabb fontos Bajnokok Ligája-mérkőzésen fújja a sípot Kovács István: a nagykárolyi bíró a Sabah Baku–Hapoel Beer Sheva párharc keddi visszavágóját vezeti a sorozat rájátszásában.

A Fradi nyert Törökországban, a Craiova nem bírt örmény ellenfelével

Nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét az Universitatea Craiova az Ararat-Armenia ellen, míg a Ferencvárosi TC győzni tudott a Trabzonspor otthonában. A magyar gárda így előnyből várhatja az Európa Liga-selejtező playoffjának visszavágóját.

Elismerik a teljesítményüket – Európa élmezőnyében a romániai játékvezetők

Miközben a romániai játékvezetők teljesítményét hazai szinten több kritika éri, nemzetközi megítélésük továbbra is kifejezetten kedvező: Románia négy bíróval képviselteti magát az európai élmezőnyben.

Corbu újabb gólja ismét három pontot ért a Ferencvárosnak (videóval)

A Ferencváros Marius Corbu góljával 1–0-ra nyert a Zalaegerszeg vendégeként a labdarúgó NB I. negyedik fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

Búcsúzott az ETO, a CFR és a DVSC is

Nem sikerült a bravúr a Konferencia Liga selejtezőjében szereplő magyar és román csapatoknak: a Debreceni VSC, az ETO FC és a Kolozsvári CFR is kiesett, így számukra véget ért a nemzetközi kupaszereplés.

Biztosan lesz magyar és román csapat is ősszel az európai kupákban

A Ferencvárosi TC döntetlent játszott a Górnik Zabrze otthonában, míg az Universitatea Craiova hátrányból fordítva nyert a Kuopio ellen, így mindkét együttes továbbjutott az Európa Liga selejtezőjének rájátszásába.

Nagy pofonba szaladt belé a Kolozsvári CFR, kikapott a Győr és a Loki is

Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.

Idegenben vezetett, a pihenő után visszavett az U Craiova az EL-selejtezőn

Döntetlennel zárult az Universitatea Craiova finnországi vendégjátéka az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A román bajnok vezetett a KuPS Kuopio otthonában, a továbbjutó a jövő heti visszavágón dől el.

Két FK-játékos kapott meghívót a válogatottba

Az FK Csíkszereda két labdarúgója is helyet kapott a romániai U19-es női válogatott keretében, amely augusztus 7. és 15. között edzőtáborozik és két felkészülési mérkőzést játszik Moldovával.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!