A kilátástalan helyzet miatt a hét elején a csapatnak karanténba kellett vonulnia, a klubnál minden tevékenységet felfüggesztettek, ezért el kellett halasztani a keddi, FC Argeș Pitești elleni bajnoki mérkőzést. A Sepsi OSK pénteken este 20 óra 30 perctől a Jászvásári Polival hazai pályán játszik a bajnokság 22. fordulójában, és mivel ezt a találkozót már nem halaszthatják el, a sepsiszentgyörgyiek nagyon hiányos csapattal kénytelenek pályára lépni.
Hadnagy Attila, a Sepsi OSK klubigazgatója érdeklődésünkre elmondta, péntektől engedélyezik, hogy edzéseket tartsanak és hivatalos mérkőzéseket is játsszanak, tehát az esti mérkőzést megrendezik.
„Tizenhárom játékosunk és két kapusunk bevethető, a második számú csapattól is kellett hoznunk labdarúgókat, így ki tudunk állni a találkozóra. Nagyon sok a hiányzó, improvizálnunk kell, de
A klubigazgató elárulta, a keretben mindössze három labdarúgó, Csiszér Balázs, Tamás Nándor és Andrei Dumiter nem fertőződött meg, de visszajött hat játékos, akiknek korábban pozitív volt a teszteredményük. Jelenleg tizennégy labdarúgó hiányzik a vírus miatt, mellettük ketten, Florin Ștefan és Fülöp István pedig sérültek.
A fertőzésből való felépülése után a csapathoz visszatért Leo Grozavu vezetőedző is.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!