A Sepsi OSK többet tett a győzelemért a harmadik selejtezőkör idegenbeli visszavágóján, amelyen Nicolae Păun 66. percben szerzett találatának köszönhetően 1–0-ra győzött és kiharcolta a továbbjutást.
Az Aktobe telt házas stadionjában nagyjából 13 ezer néző előtt megrendezett találkozót követően a hazai szurkolók nehezen tűrték a székelyföldiek sikerét, és botrányt okoztak, a Sepsi OSK küldöttsége nagyjából félórás várakozás után tudta elhagyni a helyszínt. Diószegi László klubelnök beszámolója szerint
mivel ők a szurkolók között kaptak helyet, a rendőrség is közbe kellett avatkozzon, a felhevült kazah drukkerek ugyanis poharakkal és egyéb tárgyakkal dobálóztak, és megnehezítették a kijutásukat
– nyilatkozta a mérkőzés után a Sepsi OSK tulajdonosa, hozzátéve, hogy az eset nem volt annyira súlyos, nem sérültek meg, és a legfontosabb, hogy sikerült nyerniük.
A háromszéki klubvezetőnek egyébként a korábbi kiszálláson is „meggyűlt a baja” az ellenfél szurkolóival, az előző körben a bolgár CSZKA Szófia otthonában rendezett összecsapáson Diószegi látványosan ünnepelte a Sepsi OSK góljait, ami nem tetszett a hazaiaknak, akik szintén különféle tárgyakkal dobálták meg a székelyföldi együttes képviselőit.
Niczuly az első félidőben egy nagyon nehéz labdát védett ki. A csatároktól talán egy kicsit többet vártam, de Safranko úgy küzdött, mint egy bika, annyit futott, mind két meccsen” – közölte a Digi Sportnak Diószegi László.
A Sepsi OSK minden évben előrelépett és harmadik nemzetközi kupaszereplése alkalmával bejutott az Európa Konferencia Liga rájátszásába, azaz egy lépésre került a csoportkörtől. A háromszékiek ellenfele a playoffban a norvég Bodø/Glimt gárdája lesz, amely a klubelnök szerint egyértelmű favoritja a párharcnak, nekik 75, csapatának 25 százalék az esélye a továbbjutásra, de mint mondta, a futballban bármi megtörténhet…

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!