Nehezen tűrték a kazahok a Sepsi OSK továbbjutását

Székely Sport 2023. augusztus 18., 10:55 utolsó módosítás: 2023. augusztus 18., 11:21

Tovább írja a történelmet a sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub, amely bejutott a Konferencia Liga rájátszásába, ahol a norvég Bodø/Glimt együttesével találkozik. Az FK Aktobe elleni csütörtöki mérkőzés után a házigazda kazahok szurkolói kiviselték magukat.

Újabb jelentős sikert értek el a Sepsi OSK játékosai Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A Sepsi OSK többet tett a győzelemért a harmadik selejtezőkör idegenbeli visszavágóján, amelyen Nicolae Păun 66. percben szerzett találatának köszönhetően 1–0-ra győzött és kiharcolta a továbbjutást.

Az Aktobe telt házas stadionjában nagyjából 13 ezer néző előtt megrendezett találkozót követően a hazai szurkolók nehezen tűrték a székelyföldiek sikerét, és botrányt okoztak, a Sepsi OSK küldöttsége nagyjából félórás várakozás után tudta elhagyni a helyszínt. Diószegi László klubelnök beszámolója szerint

mivel ők a szurkolók között kaptak helyet, a rendőrség is közbe kellett avatkozzon, a felhevült kazah drukkerek ugyanis poharakkal és egyéb tárgyakkal dobálóztak, és megnehezítették a kijutásukat

– nyilatkozta a mérkőzés után a Sepsi OSK tulajdonosa, hozzátéve, hogy az eset nem volt annyira súlyos, nem sérültek meg, és a legfontosabb, hogy sikerült nyerniük.

A háromszéki klubvezetőnek egyébként a korábbi kiszálláson is „meggyűlt a baja” az ellenfél szurkolóival, az előző körben a bolgár CSZKA Szófia otthonában rendezett összecsapáson Diószegi látványosan ünnepelte a Sepsi OSK góljait, ami nem tetszett a hazaiaknak, akik szintén különféle tárgyakkal dobálták meg a székelyföldi együttes képviselőit.

Leírhatatlan az öröm. Gratulálnom kell a játékosoknak és a szakmai stábnak, 100 százalékosan odatették magukat. Az utolsó 15 percben nyomást gyakoroltak ránk, de a védőink kiválóan helyt álltak. Mindannyian csodálatosak voltak.

Niczuly az első félidőben egy nagyon nehéz labdát védett ki. A csatároktól talán egy kicsit többet vártam, de Safranko úgy küzdött, mint egy bika, annyit futott, mind két meccsen” – közölte a Digi Sportnak Diószegi László.

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A Sepsi OSK minden évben előrelépett és harmadik nemzetközi kupaszereplése alkalmával bejutott az Európa Konferencia Liga rájátszásába, azaz egy lépésre került a csoportkörtől. A háromszékiek ellenfele a playoffban a norvég Bodø/Glimt gárdája lesz, amely a klubelnök szerint egyértelmű favoritja a párharcnak, nekik 75, csapatának 25 százalék az esélye a továbbjutásra, de mint mondta, a futballban bármi megtörténhet…

Több, mint 1 millió euró került a klubkasszába

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) 750 ezer euróval jutalmazza a Konferencia Liga rájátszásába jutott együtteseket. A Sepsi OSK már két kört sikerrel vett a harmadik számú európai kupasorozatban, így összesen valamivel több, mint 1 millió eurót gyűjtött az idei nemzetközi szereplés alkalmával. Ez az összeg akár közel 3 millióra is nőhet, amennyiben a sepsiszentgyörgyi klub kvalifikálja magát a csoportkörbe.