Többet tett érte, berámolta a győztes gólt Kazahsztánban a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 17., 21:04 utolsó módosítás: 2023. augusztus 17., 21:57

Újabb jelentős sikert ért el a nemzetközi porondon a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat, a kazah FK Aktobe otthonában aratott 1–0-s győzelmének köszönhetően bejutott a labdarúgó Európa Konferencia Liga rájátszásába.

Nicolae Păun volt a nyerőember Fotó: Pinti Attila

Telt ház, 13 ezer néző előtt rendezték meg a csütörtök esti kazahsztáni találkozót, amelyen mindkét csapat ugyanazzal a kezdővel állt fel, mint az egy héttel ezelőtti, 1–1-gyel végződött sepsiszentgyörgyi első mérkőzésen.

Küzdelmes játékot hozott az összecsapás eleje, amikor sok volt a pontatlanság és a szabálytalanság. Aztán átvette a kezdeményezést a Sepsi, az első lehetőségei az első negyedórán túl érkeztek, rövid időn belül Ciobotariu, Safranko és Alimi lövését is blokkolták. Kevéssel ezek után a túloldalon Szamorodov válaszolt, távolról fölé lőtt.

A 29. percben a hazaiaké volt a legnagyobb helyzet, China ziccerénél Niczuly nagyot nyújtózva védett.

A szünethez közeledve lüktetővé vált a játék, veszélyesebbek voltak a székelyföldiek támadásai. Ștefănescu középre tartó lövése nem jelentett gondot Pokatilovnak, és Alimi távoli kísérlete elkerülte a kaput.

A Sepsi OSK játékosai nem tudták kihasználni a kazah védelem hibáját, a kapusuk a tizenhatos vonalán mentett, a labda ismét az albán középpályáshoz került, aki ezúttal sem találta el a kapu felületét. Az első félidő utolsó lehetősége a kazahoké volt, Santana kisodródva mellé durrantott.

Videó: Orange Sport

Hazai helyzettel kezdődött a második játékrész, Szamorodov lövésénél a háromszékiek kapusa a helyén volt. Nem sokkal később Dumitrescu beadásával a kapufát találta el, majd szabadrúgás következtében Alimi harmadszor is lövőhelyzetbe került, de a tizenhatos közeléből is célt tévesztett.

A Sepsi irányította a játékot, a 61. percben Păun távoli löketét kitornászta az Aktobe kapusa. A sepsiszentgyörgyiek törekvései hamarosan eredményre vezettek, Ștefănescu szögletét Păun fejelte a hálóba.

A gól után egyből visszahúzódott a Sepsi, az Aktobe kisebb nyomás alá helyezte a vendég kaput, szintén szögletek után veszélyeztetett, de nagy helyzetet nem tudott kidolgozni. Liviu Ciobotariu vezetőedző gárdája megtartotta a minimális előnyét és kiharcolta a továbbjutást.

A Sepsi OSK története során először jutott be az Európa Konferencia Liga rájátszásába, azaz egy lépésre került a csoportkörtől, ahol a Bodø/Glimt lesz az ellenfele. A norvég együttes a hazai háromgólos győzelem után az idegenbeli visszavágót is 3–0-ra nyerte meg az örmény Pjunyik Jereván ellen.

Labdarúgó Európa Konferencia Liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó:

FK Aktobe–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–1 (0–0).

Gólszerzők: Păun (66.).
Aktobe: Pokatilov – Kasszim, Jasin, Somko (Zumabek, 86.) – China (Filipovic, 81.), Raickovic, Strumia, Tanzsarikov (Besszmertnyi, 81.) – Bajtana (Niangbo, 67.), Santana, Szamorodov. Edző: Andrej Karpovics.
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Bălașa, Ninaj, Dumitrescu – Păun, Rodriguez (Francisco, 90+2.) – Ștefănescu (Gheorghe, 80.), Alimi (Aganovic, 60.), Matei (Varga, 80.) – Safranko (Rondon, 90+2.). Edző: Liviu Ciobotariu.
Vezette: Daniele Chiffi (olasz).

Továbbjutott a Sepsi OSK 2–1-es összesítéssel.
A Farul a HJK Helsinkivel találkozik, az FCSB kiesett

Két romániai együttes lesz érdekelt a Konferencia Liga rájátszásában, a Sepsi OSK mellett a Konstancai Farul is továbbjutott.

A bajnoki címvédő kettős győzelemmel ejtette ki az észt Flora Tallinn csapatát, a hazai 3–0 után szerdán idegenben 2–0-ra nyert. A playoff-körben a Farul ellenfele az Európa Liga harmadik fordulójából kiesett HJK Helsinki együttese lesz, amely mindkét mérkőzésen 2–1-re alulmaradt az azeri Qarabaggal szemben.

Az FCSB búcsúzott a harmadik számú európai kupasorozattól, miután a gól nélküli hazai odavágó után csütörtökön este 2–0-s vereséget szenvedett a dán Nordsjaelland otthonában. A bukarestiek az első félidő végén büntetőgólt követően kerültek hátrányba, majd a 62. percben tíz játékosra fogyatkoztak, mivel Vlad Chiricheșt kiállították, a házigazdák pedig a végjátékban a második találatukkal bebiztosították a továbbjutást.